Miasta, miejsca w których kręcony jest serial M jak miłość

<< < (28/54) > >>

Andy:
Dom Mostowiaków (tylko zewnątrz) kręcony jest w Piaskach. Wnętrza domu oraz inne mieszkania  bohaterów (nie wszystkie) kręcone są na dużej hali znajdującej się w Orzeszynie. "Przychodnia", w której pracuje Marysia znajduje się tak naprawdę w Piasecznie. Mam nadzieję, że niczego nie pomyliłem ;D
Aha a Grabina istnieje :) Tylko, że gdzie indziej.

Somebody:
Gdzie jest Grabina

Z fundacji "Serce Dziecka" płynnie przechodzi się do sypialni Marka i Hanki. A potem do mieszkania Marty i domu Marysi i Krzysztofa Zduńskich. Jak to możliwe?

W podwarszawskim Orzeszynie w starej hali produkcyjnej są scenografie większości serialowych wnętrz. Same ściany i podłogi. Żadnych sufitów, których kamera przecież i tak nigdy nie filmuje. Za oknem ustawia się tzw. zastawki, kilkumetrowe plansze z fotografiami bloków, które "widać" przez okno, plus kawałek nieba. Dlatego za oknem zawsze jest taka sama pogoda.

Ekipa wynajmuje też domy i mieszkania po całej okolicy. Np. pub to bar w Zalesiu Górnym, który zamyka się na czas zdjęć, mieszkanie Norberta jest na warszawskim Gocławiu, przetwórnia na Mokotowie, a sąd to prawdziwy sąd w Piasecznie, sceny kręcone są w soboty. Ujęcia na zewnątrz domu Mostowiaków są kręcone w Piaskach za Konstancinem. Kiedy Marek z Hanką są w domu, to kręci się to w Orzeszynie, a jeśli wyjdą przed dom - w oddalonych o 20 km Piaskach. Chociaż filmowa łąka jest pod Orzeszynem.
Na pytanie "Gdzie jest Grabina?", trzeba odpowiedzieć: bardziej w Orzeszynie niż w Piaskach.

To fragment z artykułu: Jak powstaje serial "M jak Miłość"  (http://serwisy.gazeta.pl/tv/1,47060,2764086.html)

emzetka:
Gdzie mozna kupić tkaninę wiszącą na ścianie w przedpokoju Marty? Lu podobną.Błagam pomóżcie... Śnię o takiej...

Somebody:
Cytat: emzetka  24 listopada 2008 r., godz. 00:04

Gdzie mozna kupić tkaninę wiszącą na ścianie w przedpokoju Marty? Lub podobną.Błagam pomóżcie... Śnię o takiej...

Nie żartuj... :zaduzocuksow:

Takie kilimy to chyba tylko na Wawelu są... ::)

Poszukaj na allegro, albo w sieci sklepów Topwert ;)

dar grabiny:
emzetka, a napisz do producentów serialu.

Mnie podoba się oczywiście dom Mostowiaków, bo to ciepłe, rodzinne miejsce, taki właśnie domek na prowincji. Mieszkanie Marysi lubię i mieszkanie Gosi też, chociaż to obecne niewiele się różni od tego piętro wyżej, co zajmowała do niedawna. Nie podoba mi się natomiast mieszkanie Marty. Dużo bardziej wolałem to poprzednie, ponieważ było takie fajne i przytulne. To jest za przestronne, kuchnia i salon połączone nawet telewizji nie można normalnie pooglądać. W tamtym poprzednim też tak było, ale potem Marta zrobiła przegrodę. Szkoda, że scenarzyści zamiast wysłać Martę z powrotem do pierwszego mieszkania, to na jego bazie urządzili gabinet Gośki z przemalowanymi na brązowo ścianami.

Mieszkanie Pawła jest duże i fajne - dwupoziomowe, ale wiadomo, że Paweł powinien się całkowicie pozbyć tego wystroju i zrobić nowoczesny. No bo kto chciałby mieszkać wśród mebli i pamiątek z przed wojny. Po za tym to kamienica, a ja nie lubię kamienic, mieszkania te są za wysokie. Ja myślę, że Paweł powinien sprzedać to lokum. Dom Piotrka i Kingi od środka może ma fajny układ, ale wystrój -co kiedyś wspomniałem, jak w mieszkaniu byłego oficera bezpieki.

Mieszkanie Marii i Artura jest trochę takie synkretyczne, też za duży ten salon, nic tam nie jest oddzielone.

A i też kiedyś lubiłem właśnie ten pierwszy pub w Lipnicy, nad stawem, co się spalił. Szkoda, że to jego Marek ze Stefanem nie przejęli.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona