Wątek Wątek: Sytuacja polityczna dzisiaj, a bohaterowie CH.
Ertix
Weteran forum

10 czerwca 2016 r., godz. 08:21

Witam.
Tak mnie ostatnio zastanawia co by było gdyby bohaterowie CH żyli do dzisiaj. Jak sądzicie, kto i za jaką partią by dziś głosował, kto jakie miałby poglądy polityczne? W prawdzie wszyscy walczyli w jednej sprawie, ale nie zapominajmy, że patriotyzm można interpretować na wiele sposobów.
Jeśli o mnie chodzi to trudno mnie się tutaj wyrazić. Może ktoś lepiej niech wypowie się pierwszy, wtedy będzie mi łatwiej wyrazić swoją opinię.
rosie.
Forumowicz
**

16 czerwca 2016 r., godz. 14:37

Bardzo dobre pytanie, ale jakże trudno mi cokolwiek napisać. Myślę, że większość, na pewno Władek, Bronek i Janek popieraliby partie konserwatywne, prawicowe lub narodowe.
Ertix
Weteran forum

19 czerwca 2016 r., godz. 11:38

I właśnie to mnie zastanawia i martwi.
Władek? Za pewne tak, ale co do Bronka to ja go widzę prędzej jako wolnościowca. Nie widzę go popierającego partie konserwatywne. Michała zresztą też.
Jeśli chodzi o Janka to jego akurat stawiałbym na coś pomiędzy.
Nie zastanawiało Was nigdy przez cały serial o jakie wartości konkretnie walczyli główni bohaterowie? Może każdy odbierał patriotyzm na swój sposób?
A co z dziewczynami? Wszystkie poza Celiną jak dla mnie popierałyby partie prawicowo-liberalne, lub lewicowe. Lenę widzę jako działaczkę w Solidarności, a Wanda idealnie jak dla mnie wPiSywała się w wizerunek moherowej babci. Celina jako konserwatystka, albo z PiS-u, albo z innej bajki. Język A co Wy sądzicie?
rosie.
Forumowicz
**

24 czerwca 2016 r., godz. 11:49

Ciężki temat, bo ja jako kobieta nie potrafię ich do końca zdefiniować.
Wydaję mi się, że Wanda nie byłaby prawicowa, wręcz preciwnie..
Michał to raczej ruchy/partię narodowe, antysystemowe, zresztą trochę jak Janek.
Nie śledziłam serialu aż tak dokładnie by coś stwierdzić na ten temat, ale przyznam, że mnie- osobę konserwatywną wszystko bardzo wzruszało i poruszało, co być może może (Chichot) świadczyć o tym, że osoby podobnych poglądów mogły mieć taką wrażliwość... Np. Lena.. Chichot
Czekam na kolejne odpowiedzi, bo może wtedy zmienię zdanie.
Ertix
Weteran forum

3 lipca 2016 r., godz. 13:33

Wanda nie prawicowa? Z jednej strony tak, bo od zawsze była kobietą wrażliwą, ceniącą szczęście, ale czy byłaby też tak całkowicie liberalna? No nie wiem. A może byłaby za czymś na miarę PO? Może działałaby w Solidarności? Język
Zauważ, że od zawsze jej postać miała jakiś związek z religią/duchowością. W pierwszej serii ubierała się dla mnie jak typowy moher, klasztor w 3, wieczne pragnienia szczęścia, w dodatku współpraca z siostrami.
No patrz, Ty jesteś konserwatywna, a ja jestem skrajnym liberalistą i nie znoszę konserw. Język Może dlatego mnie tak ciągnie do Wandy? W sumie to nie ma chyba już żadnej postaci w tym serialu która pasowałaby do mnie.

rosie.
Forumowicz
**

9 lipca 2016 r., godz. 12:16

Pewnie coś w tym jest i dlatego Ruda i Władka umiescilabym jako tych prawicowych.. bardziej narodowych, tak jak na przykład Bronka. Bronek i Wanda mogliby właśnie tak do siebie pasować, bo podobno w jakimś stopniu przeciwieństwa się przyciągają, wiec może u nich jeżeli chodzi o poglądy polityczne. Nie jestem az taka konserwą jak myślisz, po prostu cenie tradycje i myślę, że są rzeczy wazne(demokracja) i ważniejsze (bezpieczeństwo). Myślę że Michał,ceniący wygodę, byłby raczej kimś na miarę PO właśnie Uśmiech co do reszty, nie mam pojęcia. Ciężko tak oceniac osoby. Wiem sama po sobie, że ludzie niezależnie od poglądów politycznych są tacy i tacy. Nie każdy narodowiec jest radykalny. Nie każdy lewy nie ceni tradycji. Trudno tak oceniać.
x x
Rosie
Strony: [1]   Do góry
Zaloguj się
//