Wątek Wątek: "Wielka gra" wróci?
tvvidz
Gość
5 lutego 2016 r., godz. 10:39

Pojawiła się szansa na powrót "Wielkiej gry". Dyrektor TVP2 rozmawiał już nawet w tej sprawie z Panią Ryster.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wielka-gra-moze-wrocic-do-tvp2-rozmawialem-o-tym-ze-stanislawa-ryster

Patrząc na powroty dawnych programów do TVP wcale bym się nie zdziwił, gdyby i "Wielka gra" też wróciła Uśmiech
Janosik2013
Forumowicz
**

5 lutego 2016 r., godz. 15:17

Ojej i to się stanie po przejęciu TVP przez PiS? U niektórych może wystąpić dysonans poznawczy. Duży uśmiech

O większego trudno zbója, jak ja jestem, alleluja!
baba_potwór
Stary wyjadacz

5 lutego 2016 r., godz. 15:20

[marzenie mode on]Jakby tak jeszcze "Miliard w rozumie" i "Va banque"...[/marzenie mode off]
kiss.of.the.dragon
Starszy forumowicz

5 lutego 2016 r., godz. 15:27

Dyrektor TVP2 Maciej Chmiel rozważa reaktywację tego programu, ma jednak obawy, czy format wpasuje się w obecną telewizję.

- Reaktywowanie zawsze jest trudne, musielibyśmy zaplanować formułę estetyczną i realizacyjną tego programu. ?Wielka gra? była dość wolna w swoim przebiegu, a wchodzenie teraz w dawne rytmy mogłoby być dla widza nieznośne - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl szef TVP2.

Oczywiście, że nie ma sensu wznawiać WG w poprzedniej formule, byłoby to typowe zawracanie kijem rzeki, wszystko ma swój czas, inna jest teraz telewizja, inni są widzowie, tak naprawdę musiałby to być zupełnie nowy teleturniej nawiązujący co najwyżej tytułem do starego.
majczyk1
Starszy forumowicz

5 lutego 2016 r., godz. 19:46

"Wielka gra" miała trochę technicznych mankamentów, po wyeliminowaniu których mogłaby przyjąć bardziej dynamiczną formułę.

Należałoby m.in.

- zrezygnować z zasady rozgrywania drugiego pojedynku w przypadku remisu
- sprawić, by gracze, którzy zremisowali w pojedynku, mogli równocześnie odpowiadać na pytania ekspertów i finałowe (bez wychodzenia ze studia i powtarzania tych samych schematów wobec drugiego zawodnika)
- usprawnić przebieg gry w taki sposób, aby kontynuacja przerwanej brakiem czasu rozgrywki następowała niezwłocznie, tzn. w początkowej fazie kolejnego odcinka.
fwojtek
Forumowicz
**

6 lutego 2016 r., godz. 09:59

Ojej i to się stanie po przejęciu TVP przez PiS? U niektórych może wystąpić dysonans poznawczy. Duży uśmiech

PiS zawsze mówił, że chce przywrócić do telewizji wysoką kulturę. To nie zmienia faktu, że odkąd szefem TVP jest ten kto nim jest, gorzej mi się ogląda nawet Jeden z dziesięciu (w sumie nic więcej już na tym kanale nie oglądam).
SteveTheJackal
Starszy forumowicz

11/89

6 lutego 2016 r., godz. 11:18

PiS mówi to PiS mówi tamto. Potrafią obrzydzić wszystko, a i mam wrażenie że tzw. "wysoka kultura" w ich populistycznym pomyślunku nie oznacza wiele ponad wychwalanie Kościoła Katolickiego i jakiś tam bazarowych strzępków polskiego folkloru.

Jeden z Dziesięciu jest ewidentnie teleturniejem dla intelektualistów, w którym dominuje indywidualizm, strategia i własna inicjatywa, a PiSiaki bardzo nie lubią gdy ktoś w ten sposób działa wbrew ich kolektywowi. Lepiej byś siedział cicho i nie wychylał się, a w ogóle to te 25 minut czasu antenowego to masz poświęcić na jedynego słusznego Pana Tadeusza, lemingu jeden.

Perykopa to fragment Biblii, przeznaczony do odczytywania i objaśniania w trakcie mszy.
kiss.of.the.dragon
Starszy forumowicz

9 lutego 2016 r., godz. 09:55

Dla mnie ciekawsze niż powrót WG jest co innego, Maciej Chmiel mówi: Dostałem również projekt polskiego teleturnieju. Obdarzam te projekty ciepłym spojrzeniem i chciałbym z nich skorzystać.
Mam nadzieję, że nastał w końcu dobry klimat dla teleturniejów w TVP.
Mim NN
Weteran forum

9 lutego 2016 r., godz. 12:05

Po owocach ich poznacie je.
fwojtek
Forumowicz
**

9 lutego 2016 r., godz. 14:51

To chyba nie będziemy się nudzić w najbliższym czasie. Ostrzegam tylko niektórych, że pani Ryster bez garnituru do studia nie wpuści.
fwojtek
Forumowicz
**

9 lutego 2016 r., godz. 16:59

A z ciekawości zapytam: czy są tu na forum osoby, które grały w Grę?
KunszT
Stary wyjadacz

9 lutego 2016 r., godz. 18:19

A z ciekawości zapytam: czy są tu na forum osoby, które grały w Grę?

Masz na mysli to?
https://youtu.be/htuvSD05OWg?t=11m45s
baton7.50
Stary wyjadacz

10 lutego 2016 r., godz. 23:31

Wydaje się,że są naprawdę szanse na reaktywację WG.Już czekam na pierwsze tematy i termin eliminacji.
1201
Weteran forum

11 lutego 2016 r., godz. 11:49

Wydaje się,że są naprawdę szanse na reaktywację WG.Już czekam na pierwsze tematy i termin eliminacji.

Najpierw niech zapłacą temu kolesiowi co wygrał z da Vinci, a nie dostał kasy. Koniecznie z odsetkami. No chyba, że partia rządząca nie poczuwa się do odpowiedzialności, co mnie nawet nie zdziwi.

Reguły znamy, nie jesteśmy na wczasach...
mmro25.1
Forumowicz
**

11 lutego 2016 r., godz. 12:14

Jeden z Dziesięciu jest ewidentnie teleturniejem dla intelektualistów, w którym dominuje indywidualizm, strategia i własna inicjatywa, a PiSiaki bardzo nie lubią gdy ktoś w ten sposób działa wbrew ich kolektywowi.
Mam trzy pytania:
1. Ja definiuje Pan intelektualistę? Zawsze myślałem, że 1z10 to program dla erudytów z wielką ilością niekoniecznie potrzebnych na co dzień informacji w głowie.
2. Jak w programie przejawiają się indywidualizm, strategia i własna inicjatywa?
3. Hipotetycznie: w jednym odcinku spotykają się: E. Kopacz, J. Kaczyński i R. Petru. Komu pójdzie najlepiej?
Strony: [1] 2 3 ... 9   Do góry
Zaloguj się
//