Wątek Wątek: Quizwanie (LIGA) - zapisy do nowej edycji
TommyH
Stary wyjadacz

22 września 2015 r., godz. 16:15

Sezon rozgrywany jest kolejka po kolejce, zgodnie z publikowanym przeze mnie sukcesywnie terminarzem.

Spotkanie składa się z dwóch gier w aplikacji. O zwycięstwie decyduje łączna liczba dobrych odpowiedzi w obydwu grach. Zwycięzca otrzymuje dwa punkty. Za remis przyznajemy po 1 punkcie. O kolejności w tabeli decydują kolejno:
- liczba punktów,
- wynik bezpośredniego meczu,
- bilans bramek,
- dodatkowy pojedynek pomiędzy zainteresowanymi.

Podobnie jak w poprzednim sezonie rozgrywać będziemy dwie kolejki "naraz". Czas na rozegranie tych dwóch spotkań to trzy dni, a na wyniki czekam do godziny 20:00 czwartego dnia - w przypadku braku informacji będzie dwustronny walkower. Przedłużenie terminu tylko z ważnych przyczyn. Dłuższe przerwy warto zgłaszać z wyprzedzeniem - będzie można zagrać kilka kolejek awansem.

Ponownie ostrzegam, że w tym sezonie będę rygorystycznie przestrzegał terminów spotkań. Jeżeli w wyznaczonym czasie nie uda Wam się zagrać, czekam na informację po czyjej stronie leży problem i na ewentualne wyjaśnienia. Jeżeli takich wyjaśnień zabraknie będą walkowery.

Wyniki proszę przesyłać w prywatnej wiadomości na forum - nie zaśmiecamy w ten sposób wątku i wszystkie wyniki mam w jednym miejscu. Potrzebuję wyniki obydwu rozegranych w danej parze gier, np. "dochtor - Sędzia K. 35-35 (18-17; 17-18)".

Gramy bez rundy rewanżowej - każdy z każdym jedno spotkanie.
Z drugiej ligi bezpośredni awans wywalczy 3 najlepszych zawodników. Z pierwszej ligi spadek dla miejsc 14., 13. i 12. Czwarty drugoligowiec zagra baraż o awans z 11. graczem pierwszej ligi.

Tabele będą publikowane co 4 kolejki, a bezpośrednie mecze w nich będą uwzględniane od 8. kolejki.

Trzy walkowery tego samego gracza skutkują wykluczeniem z rozgrywek - wszystkie dotychczasowe wyniki będą weryfikowane jako walkowery.

W sezon wplecione są rozgrywki Pucharu Ligi. Obowiązują w nich inne reguły niż w lidze. Co do zasady gramy do dwóch wygranych gier w aplikacji. Remisy nie przybliżają nikogo do wygranej, ale te wyniki również zapisujcie i podawajcie mi w raportach [np. x-y 2-1 (16-15; 16-16; 12-14; 13-13; 18-14)].
Każda runda Pucharu Ligi jest losowana, bez żadnych rozstawień. Półfinały i finał do trzech wygranych.

Dla usprawnienia rozgrywek warto umówić się na konkretną godzinę choćby poprzez system prywatnych wiadomości na forum. Zgranie się w czasie pozwala na rozegranie dwóch gier w 10-15 minut. Cedzenie gier po jednej rundzie+20h przerwy jest zapewne dla wszystkich męczące.

Dla ułatwienia Wam kontaktu podaję Wasze forumowe nicki:

I liga:
1. MimNN (MimNN)
2. Shedzinski*** (Shedzinski)
3. TommyH (TommyH)
4. Yarzapp_ (ghjarzabek)
5. martiniwithice* (martiniwithice)
6. El Topo Negro (migueltopo)
7. Sylwuniu* (Sylwuniu)
8. Sędzia K. (miros12)
9. historia57 (Henri27)
10. Zwiedly Kalafior (Zwiędły Kalafior)
11. dochtor (dochtor)
12. wegmar117 (wegmar)
13. jarek2806 (jarek2806)
14. odpad_atomowy (kreczman)

II liga:
1. miloxx (Użytkownik91)
2. Moss27 (Moss)
3. daro-83 (daro83)
4. Prima50 (Prima50)
5. radzio993 (radzio93)
6. arekilek (arekilek)
7. Gregorios5 (Gregorios5)
8. komando94 (komando)
9. darekxyz (darekxyz)
10. spanish inq. (spanish_inq)
11. stevethejackal3595 (SteveTheJackal)
12. baba-potwor (baba_potwór)
13. krótki:mrówki (krotki)
14. gosh.c (gosh.c)
15. lakszme (rooibos)
16. Misclick (tamizdat)

Oczywiście obowiązują zasady gry fair play. W razie wątpliwości co do czystości gry któregoś z graczy, zastrzegam sobie prawo do uzależnienia dalszego uczestnictwa w grze od przesłania statystyk z aplikacji i ich pozytywnej weryfikacji.

Organizacja przeze mnie kolejnego, 6. sezonu jest jak najbardziej prawdopodobna, przy czym nie jest pewna - proszę abyście mieli to na uwadze Mrugnięcie
------------------------------------------------------------------------------------------
Lato powoli się kończy, więc przyda się nowy wątek Język

Z uwagi na fakt, że gra cieszy się wśród nas coraz większą popularnością, proponuję zorganizować mały turniej.
Zasady mogłyby wyglądać następująco:
W dużym skrócie byłyby to zasady ligowe, pojedynki każdy z każdym.
Kilka dni na zgłoszenie udziału - z chętnych utworzymy ligę. Przygotuję terminarz "kolejek". W każdej kolejce grałoby się z innym graczem. Za zwycięstwo 3 punkty, za remis po 1 punkcie. Wyniki przesyłalibyście mi na priv, po kolejce przygotowywałbym tabelę.
Proponuję, aby w każdym "meczu" grać po 2 pojedynki, czyli w sumie 36 "bramek" do zdobycia. Decyduje łączna liczba dobrych odpowiedzi.
Po zakończeniu pierwszej rundy (po rozegraniu przez każdego pojedynku z każdym) moglibyśmy rozegrać rewanżową.

Dajcie znać, kto jest za - zobaczymy, czy uda się uzbierać jakąś sensowną liczbę graczy. Osoby będące za niech podają swoje nicki w aplikacji Mrugnięcie
Czekam również na ewentualne sugestie dot. zasad.
Moss
Forumowicz
**

22 września 2015 r., godz. 16:38

Świetny pomysł! Jestem za:) Mój nick to Moss25
Prima50
Starszy forumowicz

22 września 2015 r., godz. 16:53

Ciekawy pomysł, jak coś to się piszę . Mój nick: Prima50
Mim NN
Weteran forum

22 września 2015 r., godz. 16:55

Jestem za: MimNN.
1201
Weteran forum

22 września 2015 r., godz. 17:04

Jestem za, chociaż boję się o swój czas, ale jak to ładnie się ogarnie to może być ciekawie.

Mój nick: Orzemocny

Reguły znamy, nie jesteśmy na wczasach...
KubaGach18
Starszy forumowicz

22 września 2015 r., godz. 17:06

Kuba_1989
gosh.c
Forumowicz
**

22 września 2015 r., godz. 17:46

gosh.c
Ale jestem dostępna od przyszłego tygodnia bo teraz mam internet w kratkę :-)

Gdzie jest moja kawa???
Zresztą, pal licho kawę, niech będzie koniak :-)
TommyH
Stary wyjadacz

22 września 2015 r., godz. 18:25

Dziękuję za odzew Uśmiech Z ligą ruszymy na pewno. Do końca tygodnia czekamy na zgłoszenia. Jeżeli gracie z forumowiczami, którzy mogliby wziąć udział w zabawie, ale ostatnio rzadziej tutaj zaglądają - dajcie im cynk Mrugnięcie Im więcej osób, tym lepiej.
bootes
Forumowicz
**

22 września 2015 r., godz. 19:20

Dawać. Nick jak forumowy. ?
kamil_19
Starszy forumowicz

22 września 2015 r., godz. 19:42

kaszwa, ale od października może być ciężko z moją dostępnością  Mrugnięcie
wegmar
Forumowicz
**

23 września 2015 r., godz. 11:46

zgłaszam akces - wegmar
walter22
Starszy forumowicz

23 września 2015 r., godz. 17:42

chętnie - olo82
johny94
Starszy forumowicz

23 września 2015 r., godz. 22:23

Chętnie bym dołączył, ale niestety nie mam potrzebnego sprzętu. Chyba że namówię tatę. Moglibyśmy grać razem, a wtedy marne by były wasze szanse.  Duży uśmiech Problem w tym, że on pewnie nie będzie miał na to czasu.
TommyH
Stary wyjadacz

24 września 2015 r., godz. 08:43

Regulamin za grę w tandemie przewiduje czerwoną kartkę Język
Henri27
Starszy forumowicz

25 września 2015 r., godz. 19:20

Chętnie historia57
Strony: [1] 2 3 ... 79   Do góry
Zaloguj się
//