Wątek Wątek: Ogólne dyskusje o podmianach aktorów w naszych ulubionych produkcjach
Ertix
Weteran forum

11 maja 2015 r., godz. 17:39

No właśnie. Chciałem poruszyć tutaj kwestię zastępstw aktorów głównie w naszych polskich serialach, a raczej nie tyle porównań między nimi, co po prostu chciałbym znać Wasze zdanie na temat ogólnej podmiany jako takiej.
Oglądacie serial tylko i wyłącznie do czasów aż daną postać gra oryginalny aktor (przeważnie są to pierwsze sezony), czy zaczynacie oglądać dopiero od czasów zastępcy, a może jest Wam to obojętne? Wiecie, każdy z nas się przyzwyczaja do danego wyglądu, danych typów zachowań postaci itd, dlatego ciekaw jestem co jest dla was tutaj ważniejsze - pierwowzór postaci, czyli aktor który grał ją od początku, czy dopiero zastępca który pojawia się przez większość czasu w danej produkcji? Jak reagujecie na zmiany? Czy w jakiś sposób staracie sobie wytłumaczyć zmianę wyglądu postaci na kilka sposobów (tym bardziej, jeśli ta zmiana rzeczywiście jest widoczna i rzucająca się w oczy)? Porównujecie osoby? Jak to jest?
No i najważniejsze - przy wyborze aktora i określeniu, że jest on ''oryginalny'' i ''jedyny'' dla postaci oraz wpisaniu go na ogólną planszę obsadową, sugerujecie się bardziej swymi gustami estetycznymi, odczuciami, czy wybieracie po prostu tego który grał w danej produkcji dłużej? A może tylko bierzecie pierwszego odtwórcę roli pod uwagę i całkowicie olewacie zastępce?

Bardzo mnie to zastanawia już od dłuuugieego czasu dlatego chciałbym znać wasze zdanie na ten temat.  Nie chcę się tutaj skupiać już na porównaniu samej gry, ale raczej chciałbym się skupić na ogólnym wyglądzie i podmianie jako takiej (wiadomo, w końcu wygląd najbardziej się rzuca w oczy, a gra aktorska w tym przypadku nieco schodzi na dalszy plan, choć też jest istotna.)

Btw. nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją gdzie kontynuator roli zyskałby taką samą sławę, a może nawet większą co poprzednik.
Owszem, zdarzają się sytuacje gdzie zastępca zostaje lepiej przyjęty do roli, ale poprzedniego wizerunku postaci, odczucia, nostalgii i wielu innych przeżyć co do niej ot tak się zapomnieć, zmienić czy wymazać nie da.
Zastępstwa to nie tyle porażka dla danego aktora i danej postaci, co po prostu dla twórców serialu. Jak pogodzić się ze zmianą twarzy danej osoby? Jak pogodzić się z tym, że w ogóle postać jest inaczej grana? Zapraszam do dyskusji.
Strony: [1]   Do góry
Zaloguj się
//