Wątek Wątek: Ewentualna obsada
Berta Kirchner
Weteran forum

19 maja 2015 r., godz. 17:33

Wieczorkowski raczej serialowo jest młodszy. Także Dygant raczej nie.
Ka.Ja
Stary wyjadacz

19 maja 2015 r., godz. 18:17

Dygant - do bólu współczesna babka, współczesna uroda, styl i temperament, zbyt już, że tak powiem, naruszona zębem czasu do roli dziewczęcej "Rudej"  Język do tego kojarząca się wcześniej z rolami sfiksowanych niań i salowych Mariolek. Jako "Ruda"? Nieeeee. Z dwojga złego wolałabym Różdżkę  Mrugnięcie

W ogóle nie widzę nikogo innego w tej roli, Gorczyca to był strzał w dziesiątkę. Widzę parę ewentualnych kandydatek do roli Celiny albo nawet Leny ale "Ruda" to Karolina. Może gdyby serial powstawał teraz mogłaby ją zagrać Anna Próchniak, ale w 2008 roku to ona maturę zdawała.

"Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać"
Ertix
Weteran forum

19 maja 2015 r., godz. 19:23

Berta - Wieczorkowski jest raptem rok młodszy od Dygant. Imo, lepsze już to niż sytuacja z Gorczycą gdzie przy niej czasami wyglądał jak jej ojciec.

Ka.Ja - No patrz, a dla mnie Karolina to nie był taki strzał w dziesiątkę. Bliżej chyba do dziewiątki bądź ósemki. Mrugnięcie
Wciąż ją widzę w roli Wandy bądź kogoś innego.
Dla mnie Ruda nie powinna być najpiękniejszą dziewczyną z serialu, ale też i nie powinna być najbrzydszą.
Przede wszystkim powinna być dobra w tym co robi, a nie ociekać pięknością. Dygant bardzo dobrze widzę w tej roli. Po tym jak zagrała ''Czarną'' w Fali Zbrodni jestem skłonny uwierzyć, że dobrze odzwierciedliłaby postać Rudej. Uśmiech
W zasadzie to obie postaci są moim zdaniem bardzo podobne. Uśmiech

I nie różdżkę, tylko RóżCZkę. Język *
Ja tam ją średnio widzę do roli Rudej. Fakt, że w 2009 może by i pasowała, ale wyobrażasz sobie sceny z jej udziałem gdzie strzela do konfidenta, lub mówi ''Do środka, bo zginiesz!''? Uśmiech
A co do dopasowania to imo Magda pasuje do Wieczorkowskiego. Mrugnięcie

Co do Celiny to właśnie tutaj imo Różczka by się dobrze sprawdziła. Magda gra przeważnie takie romantyczki przez swoje doświadczenie w komediach romantycznych więc do Michała-bawidamka pasowałaby pod względem charakteru. Gorzej już z dopasowaniem się do wyglądu no ale coś za coś. Mrugnięcie
Ka.Ja
Stary wyjadacz

19 maja 2015 r., godz. 21:07

Ale Dygant nie ma kompletnie urody, wdzięku ani elegancji kobiety z tamtych lat. A również pod tym kątem dobierano aktorki do CH. To, że była wiarygodna jako współczesna policjantka, nie oznacza, że byłaby przekonująca jako dziewczyna z AK. RóżCZka była najlepsza jako Aldona w "Oficerze" więc akurat jestem w stanie wyobrazić sobie jak cedzi "do środka albo zginiesz" no i jest bardziej "ponadczasowa", niż Dygant.

Ertix
Weteran forum

19 maja 2015 r., godz. 21:13

Jakby się tak bliżej przyjrzeć to większość obsady nie ma takiej typowej urody lat 40-tych, także...
Tutaj odpowiem kontrą - to, że Różczka sobie poradziła w ''Oficerze'' (ja sam nie oglądałem jeszcze), to nie znaczy, że poradziłaby sobie z rolą Rudej.
A co do tej ponadczasowości to od czego są w końcu charakteryzatorzy? Uśmiech Dobra charakteryzacja i każdego można wtedy dopasować. Mrugnięcie
A co do aktorstwa Dygant to nie tylko zasłynęła jedną rolą. Dla mnie Dygant jest świetna, jej nazwisko jest znane (a to by pasowało do reszty obsady), a klasy mieć w sobie nie musi bo tego nie wymaga jej postać.

Btw. jeśli Dygant nie ma klasy, to co ma w sobie takiego Różczka, że ją wszędzie promują? Język
Co jak co, ale takiej typowej klasy jak na kobietę z czasów wojny to też ona nie ma.
Świetnie wygląda w kapeluszach, ale...co poza tym?
Swoją drogą, aż dziw, że nie wzięli Magdy Walach do serialu. Baba panoszy się niemal wszędzie, a tu takie zaskoczenie. Duży uśmiech
Ka.Ja
Stary wyjadacz

19 maja 2015 r., godz. 21:21

Jakby się tak bliżej przyjrzeć to większość obsady nie ma takiej typowej urody lat 40-tych, także...
Tutaj odpowiem kontrą - to, że Różczka sobie poradziła w ''Oficerze'' (ja sam nie oglądałem jeszcze), to nie znaczy, że poradziłaby sobie z rolą Rudej.

Toż ja wcale do roli "Rudej" jej nie chcę, mówię tylko, że byłaby lepsza, niż Dygant.

Uroda: panowie Pawlicki i Wieczorkowski wyglądali jakby zeszli z fotografii w Muzeum PW. Gorczyca, Więdłocha, Bołądź a zwłaszcza Ostaszewska i Gruszka - w strojach retro wyglądały jakby chodziły w nich od kołyski. Panie Gniewkowska albo Cielecka - cudowna klasyczna, szlachetna uroda. Panowie Englert i Konopka - twarze oficerów z przedwojennego albumu.
Gdzie Dygant przy nich ze swoją facjatą Frani Maj i uśmiechem Myszki Miki?  Język

Ertix
Weteran forum

19 maja 2015 r., godz. 21:24

A ja uważam, że Dygant także pasuje do serialu. Uśmiech Z urody niemal tak samo jak Gorczyca.
Btw. wyglądu się nie wybiera, a charakteryzacja jak już mówiłem potrafi zdziałać cuda.
Ka.Ja
Stary wyjadacz

19 maja 2015 r., godz. 21:31

A ja uważam, że Dygant także pasuje do serialu. Uśmiech Z urody niemal tak samo jak Gorczyca.
Btw. wyglądu się nie wybiera, a charakteryzacja jak już mówiłem potrafi zdziałać cuda.

Gorczyca ma zupełnie inny typ urody, niż Dygant. Charakteryzacja nie każdemu pomoże, jak ktoś wygląda jak kelner, to ordynata Michorowskiego nie zagra. Zresztą tu nie chodzi tylko o wygląd, ale o wdzięk, głos, pewien rodzaj elegancji, spojrzenie, sposób poruszania się itp. Dygant jest 100% współczesną laską wpierniczającą sushi i goniącą na fitnessy.

Btw. jeśli Dygant nie ma klasy, to co ma w sobie takiego Różczka, że ją wszędzie promują? Język
Co jak co, ale takiej typowej klasy jak na kobietę z czasów wojny to też ona nie ma.
Świetnie wygląda w kapeluszach, ale...co poza tym?

Ja już nie ogarniam twojej relacji z Różczką  Chichot to jest chyba typowe love-hate. Jak ktoś jej dowala, to bronisz jej jak niepodległości. A jak ktoś powie coś "za", to dziwisz się, czemu w ogóle dostaje role  Język

Ertix
Weteran forum

19 maja 2015 r., godz. 21:38

Ka.Ja:

Co do Różczki to staram się jej bronić, ale i tak nie bardzo jestem w stanie zrozumieć co ona ma w sobie takiego, że widzowie jej nie lubią, a filmowcy i reklamowcy promują na każdym kroku.
Ja sam mam do niej spory dystans, a przez CH nauczyłem się dzięki niej wielu rzeczy za co jestem jej wdzięczny, choć nie zmienia to jednak faktu, że aktorką jest po prostu średnią. Język
rosie.
Forumowicz
**

24 czerwca 2015 r., godz. 15:08

Hej, tak jestem tu nowa  Duży uśmiech

I szczerze obsadę pozostawiłabym taką jak jest/była.
I nigdy nie zmieniłabym Gorczycy i Wieczorkowskiego. Po prostu moja ukochana para z CH. Cudownie zagrane role  Uśmiech
A co do Wandy. To zdecydowanie pasowała by do niej jakaś młodsza aktorka. Choć Ostaszewska była naprawdę niezła. Różdżka- zdecydowanie nie. Nie wiem co w niej jest. Ale nigdy mi się nie podobała. No może w roli z Lejdis..Ale nie tutaj. A tak swoją drogą bardzo żałuję, że serial już nie leci. Ale zawsze można wrócić do powtórek i mojej ulubionej 1 serii z Eglertem <3
rosie.
Forumowicz
**

24 czerwca 2015 r., godz. 15:09

Pardon Englertem Chichot
Strony: 1 ... 14 15 [16]   Do góry
Zaloguj się
//