Wątek Wątek: Ewentualna obsada
Ertix
Weteran forum

14 lutego 2015 r., godz. 11:51

Trzeba trochę energii tchnąć w to forum! Chichot
Ostatnio zastanawiałem się nad tym jaka mogłaby być ewentualna /druga/ obsada do CH. Tak, tak, wiem, że jesteście do swoich ulubieńców przyzwyczajeni i nie wyobrażacie sobie serialu bez nich, ale.. pomyślcie tak przez chwilkę. Może chcielibyście zobaczyć jakichś innych (być może lepszych) aktorów zamiast tych którzy grają (właściwie grali) teraz?
Ja to muszę Wam się przyznać, że uwielbiam tak się roztkliwiać nad tym ''co by było gdyby''. Zawsze szukam alternatywnych rozwiązań i zastanawiam się jak by to było gdyby wszystko potoczyło się inaczej. Uśmiech

Z tego co wiem to rolę któregoś z Cichociemnych miał grać pierwotnie Paweł Małaszyński. Ktoś może wie coś więcej na ten temat? Nie wiem jak Wy, ale na moje oko to mógłby grać (i chyba miał) Bronka. Dlaczego? Raz, że Tadeusz w CH jest podobnie ucharakteryzowany do Bronisława (kurtka na przykład), dwa, że obydwoje moim zdaniem są do siebie nieco z wyglądu podobni (z tym, że Maciek jest nieco.. ''szlachetniejszy'', że tak powiem), a po trzecie to obydwoje zdają się pasować zarówno do Mai jak i do Magdy. Z tym, że przy Mai znowu się pojawia problem różnicy wieku, a jestem niemal pewien, że przy Małaszyńskim bardziej by się to rzucało w oczy niż przy Bronisławie.

Skoro już zaczępiłem się o Wandę (znowu ;P) to dla mnie tę rolę mogłaby grać Karolina Gorczyca (gdyby nie to, że Karolina jest nieco ''chłopczyna'' i chłodna z urody) lub jakaś inna, szlachetna z urody brunetka bądź szatynka. Grunt żeby to była aktorka normalna, a nie celebrytka co to ma tonę pudru na sobie. Powinna to być jakaś młoda dziewczyna, taka przy której poczułoby się, że Bronek się w niej naprawdę zakochał. Ostaszewska moim zdaniem była w tej roli niezastąpiona i bardzo trudno mi sobie wyobrazić kogokolwiek na jej miejsce. Chyba, że zmieniłoby się nieco scenariusz dla tej postaci, to wtedy i Gorczyca mogłaby dać radę. Karolina mi wiekowo pasuje do tej postaci, a jej look z drugiej serii bardzo mi odpowiada. Uśmiech

Swego rodzaju myślałem też o Monice Mrozowskiej. W niektórych ujęciach Wandy z pierwszego sezonu właśnie widziałem ją. Aktorka ładna, ale coś ma w sobie hmm.. ''odpychającego''.
Druga sprawa to taka, że większość osób mogłoby ją za bardzo kojarzyć i utożsamiać z rolą Majki w Rodzinie Zastępczej, także sam już nie wiem co o tym myśleć.

Kogo bym chciał zobaczyć jeszcze? Hmm.. rolę Rudej mogłaby zagrać Różczka lub faktycznie jakaś ruda dziewczyna. Różczka dlatego, że przy Wieczorkowskim naprawdę dobrze wygląda (no i w przeciwieństwie do Karoliny ona jest bardziej zbliżona wiekowo), poza tym z czasem sama Magda faktycznie staje się ''ruda'' (eh te jej włosy Chichot). Poza nią to obecnie nikt inny mi do głowy nie przychodzi, ale na pewno ktoś by się znalazł.

Dalej hmm.. Konarscy. Wieczorkowski to dobry aktor, ale ciekaw jestem jakby sobie z tą rolą poradził jego Klan-owy zastępca Daniel Zawadzki. Osobiście co prawda to bardziej go widzę i z wyglądu i ze sposobu zachowania do Michała (ma coś takiego ''miziowatego'' w swej urodzie), ale ciekaw jestem jakby sobie poradził z rolą Cichociemnego. Wesołowskiego zaś zastąpiłbym na innego blondyna. Samo imię ''Michał'' imo jest idealne dla blondyna, więc to powinien być jakiś blondyn. Może Wy macie jakąś propozycję bo obecnie to mi nikt taki do głowy nie przychodzi?

Dowódca. Hm, Englert był okej. Olbrychskiego nie lubię, a Majchrzak to mi bardzo odpowiada z samego wyglądu (ma coś przerażającego w sobie). Nie wiem kto mógłby grać, hmm.. Pomiędzy tymi trzema aktorami jest zbyt duża rozbieżność wieku, zachowania itp. itd. dlatego trudno mi tutaj kogokolwiek innego sobie wyobrazić.

Celina. Celina to jest tak nudna, że najchętniej to bym się jej pozbył z serialu, ale jeśli już to widziałbym tutaj albo Martę Żmudę-Trzebiatowską, albo jakąś blondynkę (btw. czy tylko mnie zabrakło blondynki wśród głównych bohaterek? Chichot). Może Kamilla Baar? Sam nie wiem.

W roli Leny to sobie już naprawdę nikogo innego nie wyobrażam. Więdłocha do tej roli jest po prostu genialna, w życiu bym jej nie usuwał z obsady. Uśmiech
Pawlickiego też bym w sumie zostawił. I choć czasami jego postać wydaje mi się być nieco ''papierowata'' i zezowata, to już chyba nikogo nie jestem sobie w stanie do tej roli wyobrazić.

Helena. Ewa Wencel i tak musiałaby grać w tym serialu. To w końcu ona pisze scenariusze, więc raczej trudno sobie wyobrazić CH bez niej. Jeśli nie ona to na jej miejsce widzę Agnieszkę Pilaszewską. Agnieszka już ma doświadczenie, to bardzo dobra aktorka teatralna, poza tym też pisała scenariusze (Przepis na życie chociażby się kłania), ale czy do wojennego serialu dałaby radę napisać? Mogłoby być jej trudniej.

To tylko takie luźne przemyślenia. Zdaję sobie sprawę, że ponad połowa tych aktorów których wymieniłem raczej nie dałaby radę sprostać swemu zadaniu, ale to przecież tylko zabawa. Język
No a jakie są Wasze typy?
Grucha
Weteran forum

14 lutego 2015 r., godz. 12:12

ja bym Tadka,Halbego, Rainera i Zwonka zamieniła z Władkiem, Michałem, Jankiem i Bronkiem, Karola z Krawcem, Czesia z Kellerem i Zawiszę z Fisiem i Stocka z Ottem, Marię z Kuglową, Helenę z Józią a Ingę, Adę, Karolinę i Tolę z dziewczynami  Spoko Chichot
mogliby

mogliby zrobić taki odcinek na prima aprilis Duży uśmiech
Стас
Weteran forum

С Днём Победы!

14 lutego 2015 r., godz. 12:32

Ja Zwonariewa zmiebipbym nam A.Paszinina

"Płyną portrety jak świątynie,
I wstali martwi z żywymi.
Synowie i Córki Rosji - Nieśmiertelny Pułk"
Iwan Igolkin
Kim
Gość
14 lutego 2015 r., godz. 12:43

ciekawy temat Uśmiech

Ireneusz Czop:
Martin Halbe - genialna kreacja, ale widziałbym Ireneusza Czopa - przystojny, ale zarazem dość ponura twarz, umiejętności duże - tu bym widział jego epizod jako Gruppenfuhrera Fegeleina z "Przerwania działań wojennych" - dobrze by się nadawał na oficera wywiadu-kontrywiadu

Katarzyna Andukowicz:
może jako Lena - zniknąłby wtedy ten wyraz twarzy Leny - w każdym razie bym ją widział jako ważną figurę, a nie tylko rolę 4 planową
szkoda aktorki - starzeje się (w "Bulionerach" wyglądała cudnie), nie widzę jej w ciekawych rolach

Dawid Ogrodnik + Tomasz Schuchardt:
na młodych bohaterów - uzasadnienie zbędne - obaj przegenialni

Enno Kalisch:
haha - wypożyczyłbym tego niemieckiego olbrzyma z Miasta 44 (197 cm wzrostu) i dałbym go jako Stocka (mimo, że Jankowski był znakomity)
przefarbować jego rude włosy, zrobić inteligentnego mordercę - przystojność+bezwzględność z niego wypływają
wrażenie byłoby przerażające - typowy dowódca jednostek specjalnych

Janusz Chabior:
jako Lebiediew - znów Lubos świetny, ale dałbym Janusza i ogolił na łyso - wyszedłby ktoś pomiędzy spokojnym oficerem a niebezpiecznym szaleńcem - oczywiście inteligentny, a jakże
fantastyczny aktor

Jacek Rozenek:
najlepszy głos w Polsce - to on podkładał głos Bohunowi i genialny Domogarow zbudował mega rolę
etatowy płk Różański - tu dałbym go jako Krawca - bezwzględny, żądny dyscypliny, ale i rozumiejący ludzi, charyzma i posłuch u młodych
niedoceniony aktor

Maria Ciunelis:
w "Mordzie założycielskim" Fornalska - rola niesamowita
widziałbym ją jako komunistkę z krwi i kości - Ada, choć Cielecka była wielka
Ciunelis starsza, jakby pociągnęła swą rolę jak w "Mordzie" mielibyśmy jeszcze bardziej bezwzględną osobę
w tym układzie jednak z łatwością by zdominowała Damięckiego - mimo jego arcygenialnej roli

Artur Dziurman:
odebrałbym mu Scheinera i dałbym Kellera albo Tannenberga (mimo, że Dedek to mój ulubiony aktor)
twarz + głos rzadko spotykane w polskim kinie: świetny na role Niemców

Krzysztof Majchrzak:
hardkorowiec - czyli na Sorokina, mimo że Bakę ciężko tu pobić
ale mógłby wyzwolić chyba więcej dzikości, bezwzględności
połączenie inteligencji z azjatyckim okrucieństwem

bohme
Gość
14 lutego 2015 r., godz. 13:28

1.   Wanda  Karolina Gruszka
2.   Bronek Marcin Hycnar
3.   Celina Bołądz zmanierowała tą postać kojarzy mi się z dąsami zwłaszcza w  6tce. Nie wiem czy pasuje mi już jakaś aktorka nawet. Marietta Żukowska ? nie żebym ją  coś  ale pasowałaby mi.
4.   Michał  mniej chłopięcości a więcej męskości.  Ale to musiałby być ktoś, kto ma błysk w oku i urok hmmm nie wiem nie znajduje. Ale daje Sabata (juz się marnuje w mjm jakim szokiem bylo dla mnie gdy go tam przypadkowo zobaczylam)
5.   Władek  Tomek Schuchardt
6.   Ruda ? Gorczyca może być/ Julia Kijowska  brzydsza co prawda ale znacznie zdolniejsza aktorka.
7.   Lena  choć czasem drażniła to pasowała do roli Żydówki nie zapominajmy.
8.   Janka Pawlicki ok  (chociaż w 5tce i 7 ce nieznośny) tutaj Ogrodnika widzę też możlwe że więcej by wycisnąl z roli.
9.   Krawiec ? Rozenek/ Czop ale chyba bardziej Rozenek...
10.   Zwonarwiew  Damiecki super/ Domogarow ? w młodszej wersji on miał w oczach to coś.
11.   Ada  zostawiam ją bo dla mnie to uosobienie pewnej chłodnej kobiecości
12.   Helena  Dorota Kolak
13.   Maria ? Gniewkowska ok ale czy zagrała jakoś wybitnie nie powiedziałabym. Na razie nie mam aktorki.
14.   Rainer mimo że Adamczyk zagral poprawnie mi brakowalo niemieckiego oblicza Tomas Kretschman.
15.   Do ról Niemcow dałabym po prostu Niemców.
Стас
Weteran forum

С Днём Победы!

14 lutego 2015 r., godz. 13:40

Domogarow - nie, wolalbym w roli Zwonariewa - Oleg Mienszkow badz Anatolij Paszinin oni byliby lepssi Uśmiech zwlaszcza Mienszkow Uśmiech) - gral w Spalonych Sloncem NKWDiste - potem w innej czesci Pulkownika NKGB i byl 1000 razy lepszy niz Zwonariew tzn aktor grajacy go albo Dmitrij Mazurow lub Wladimir Bolszow - gral oficera politycznego w serialu pewnym i bardzo fajnie mu to wyszlo Uśmiech
do roli Liebiediewa - lysy i twarz komunisty - Wladimir Mienszow - gral komuniste w wielu filmach i super to gral badz Olieg Fomin
Sorokin - Ilja Szakunow swietnie gral w serialu spadochroniarza - Smierc Szpiegom Ukryty Wrog ( inaczej serial o Smierszu ktory ma mnostwo serii bo chyba 9-11 )

"Płyną portrety jak świątynie,
I wstali martwi z żywymi.
Synowie i Córki Rosji - Nieśmiertelny Pułk"
Iwan Igolkin
Ka.Ja
Stary wyjadacz

14 lutego 2015 r., godz. 13:40

Kim ma ciekawe pomysły. Ja osobiście bym Cieleckiej i Baki nie ruszała za nic ale Chabior zamiast Lubosa (który jest świetny ale bardzo ograny, również w serialach) to bomba  Spoko Ciunelis też bym wkręciła ale nie w roli Ady, mogłaby być jej matką (mowa była tylko o ojcu) do ustalenia, czy podzielałaby sympatie córki i męża.

Czop jak najbardziej ale w roli dowódców chłopaków po zejściu Czesia. Szkoda, że dali mu taki malutki epizodzik w VII serii.

Rolę Olszówki bym rozbudowała - jeden z nielicznych plusów ostatniego sezonu. Tzn. wprowadziłabym ją już w okupacyjnych sezonach (III-IV). Charyzmatyczna aktorka z genialnym głosem.

Katarzyna Ankudowicz w roli Leny absolutnie mi się nie widzi, zresztą nikt może poza Anną Próchniak, która wtedy była za młoda do roli. Agnieszka fantastycznie wpasowała się urodą, delikatnością i dramatycznym sznytem.

Chciałabym, żeby rola Joanny Kulig jako "Muchy" była większa.

Tomasz Schuchardt - absolutnie. Zamiast Wesołowskiego albo Zakościelnego. Ogrodnika nie widzę ani w serialowym repertuarze, a już na pewno nie jako Akowca. W większej męskiej roli obsadziłabym również Marcina Hycnara.

Karolina Gruszka, widziałabym ją w większej roli niż Inge. Nawet jako Wandę. Tylko szkoda byłoby tak utalentowanej aktorki na noszenie wiadra ze zbolałą miną  Język
Inne kandydatki do roli Wandy: Wiktoria Gorodeckaja i Patrycja Soliman, obie są w zespole Teatru Narodowego.

Z Rudą jak z Leną, nie pasuje mi nikt inny poza Karoliną, znowu może z wyjątkiem Anny Próchniak.

Zamiast Bołądź mogłaby być Emilia Komarnicka albo Katarzyna Zawadzka.

Janek - Pawlicki poza zgrzytami w V i VII sezonie (w którym tak uczciwie, nie miał co grać) był idealny ale z podobnym stylem kojarzy mi się starszy z braci Pawłowskich, Stefan.

Niemniej z głównej czwórki oraz ich pań dla mnie Wieczorskowski, Pawlicki, Więdłocha i Gorczyca są bardzo trafieni, Bołądź raczej też chociaż nie zawsze.

"Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać"
bohme
Gość
14 lutego 2015 r., godz. 13:43

Katarzyna Ankudowicz w roli Leny absolutnie mi się nie widzi, zresztą nikt może poza Anną Próchniak, która wtedy była za młoda do roli. Agnieszka fantastycznie wpasowała się urodą, delikatnością i dramatycznym sznytem. Tak Wiedlocha zawsze mi się kojarzy z Prochniak Uśmiech
Ertix
Weteran forum

14 lutego 2015 r., godz. 13:45

Cytat: Ka.Ja
Tylko szkoda byłoby tak utalentowanej aktorki na noszenie wiadra ze zbolałą miną
Przecież Wanda nie miała zbolałej miny. Język Co najwyżej zbyt niezadowolonej/zniesmaczonej.
A skoro już o niej mowa to co sądzicie o Agnieszce Grochowskiej do tej roli (czyjaś propozycja, nie moja)?
Niby jest ładna, niby subtelna, ale coś mnie drażni w jej spojrzeniu. Fakt faktem pasuje urodą, ale ja ją bardziej już widzę jako Wisię. Język

Do roli którejś z głównych dziewcząt myślę, że pasowałaby jeszcze Ania Przybylska. Oczywiście nie teraz, ale wtedy, wiadomo. Chichot

Z tego co wiem to pierwotnie o rolę Osmańskiej ubiegała się Żmuda-Trzebiatowska.
Imo to byłby dobry pomysł, przynajmniej uniknęlibyśmy obsadzania jednej aktorki do dwóch ról.

Pamiętacie też Majchrzaka z pierwszego sezonu? Na to miejsce zdecydowanie dałbym kogoś innego. Wszystko jedno kogo, ważne by aktorzy się nie powtarzali.

Z jednej strony to chciałbym zobaczyć Ostaszewską jako Teresę Piontek. Pomyślcie, Ostaszewska-Piontek donosi na Wandę-Różczkę i tym samym ''odwdzięcza się'' jej za przejęcie roli. Śmiesznie by to wyglądało. Hehehe. Chichot  Co o tym sądzicie?
bohme
Gość
14 lutego 2015 r., godz. 13:49

Cytat: Ka.Ja
Tylko szkoda byłoby tak utalentowanej aktorki na noszenie wiadra ze zbolałą miną
Przecież Wanda nie miała zbolałej miny. Język Co najwyżej zbyt niezadowolonej/zniesmaczonej.
A skoro już o niej mowa to co sądzicie o Agnieszce Grochowskiej do tej roli (czyjaś propozycja, nie moja)?
Niby jest ładna, niby subtelna, ale coś mnie drażni w jej spojrzeniu. Fakt faktem pasuje urodą, ale ja ją bardziej już widzę jako Wisię. Język

Do roli którejś z głównych dziewcząt myślę, że pasowałaby jeszcze Ania Przybylska. Oczywiście nie teraz, ale wtedy, wiadomo. Chichot

Grochowska to ladna i zdolna aktorka  co dalbys ją do ogdywania prostej dziolchy... Chichot Szok

Ania Przybylska - ladna ale zbyt wspolczesna uroda...  Smutny jeszcze w sumie do Rudej może... ale zbyt wspolczesna...
Ertix
Weteran forum

14 lutego 2015 r., godz. 14:03

Ewentualnie jeśli nie Wisia to pasowałaby jeszcze do Irenki z drugiego sezonu.
bohme
Gość
14 lutego 2015 r., godz. 14:09

Zamiast Bołądź mogłaby być Emilia Komarnicka albo Katarzyna Zawadzka.

Kasia Zawadzka tak. Jak ja nie lubię Komarnickiej mimo prezencji jak se przypomę jej rolę Agaty to mnie wnerwia.
Berta Kirchner
Weteran forum

14 lutego 2015 r., godz. 14:10

Krzysztof Franieczek jako Otto dałabym. Byłabym skłonna.
bohme
Gość
14 lutego 2015 r., godz. 14:11

Domogarow - nie, wolalbym w roli Zwonariewa - Oleg Mienszkow badz Anatolij Paszinin oni byliby lepssi Uśmiech zwlaszcza Mienszkow Uśmiech) - gral w Spalonych Sloncem NKWDiste - potem w innej czesci Pulkownika NKGB i byl 1000 razy lepszy niz Zwonariew tzn aktor grajacy go albo Dmitrij Mazurow lub Wladimir Bolszow - gral oficera politycznego w serialu pewnym i bardzo fajnie mu to wyszlo Uśmiech
do roli Liebiediewa - lysy i twarz komunisty - Wladimir Mienszow - gral komuniste w wielu filmach i super to gral badz Olieg Fomin
Sorokin - Ilja Szakunow swietnie gral w serialu spadochroniarza - Smierc Szpiegom Ukryty Wrog ( inaczej serial o Smierszu ktory ma mnostwo serii bo chyba 9-11 )

Tak po prostu do rol Niemcow i Rosjan dalabym aktorow tej narodowosci... Znam kilku ale to glownie z polskich produkcji.
bohme
Gość
14 lutego 2015 r., godz. 14:14

Katarzyna Ankudowicz w roli Leny absolutnie mi się nie widzi.
Ja tą aktorkę lubię osobiście  - ale urodą to kompletnie nic nadzwyczaj, żaden cud, totalna przeciętność.  Ale bardzo przesympatyczna (teraz wolę jej obecny wizerunek nawet). Kasie widzę w roli Toli albo jakies fajniej dziewczyny z Pragi...
Strony: [1] 2 3 ... 16   Do góry
Zaloguj się
//