Wątek Wątek: Zagadki
1201
Weteran forum

23 maja 2013 r., godz. 19:48

Ja zauważyłem "czarny mianownik", ale nie wiem czy o to Ci chodzi Mrugnięcie

Tak, tak. Czytałem książkę o Afryce i stąd te pytanka.

Nie mam nic mądrego do powiedzenia...
1201
Weteran forum

24 maja 2013 r., godz. 19:43

https://sites.google.com/site/nauczony/home/38

Zestaw deja vu, bardziej dla mnie, żeby nie zapomnieć to co w sumie już wyleciało z głowy. Uśmiech Kto chce niech rozwiąże.

39 będzie w ten sam deseń, a 40 to już w sumie "Wielka gra" z muzyki (jazz, rozrywkowa, klasyczna) bo ostatnio same skuchy łapię ostatnio w tym temacie i muszę się podciągnąć.

1201
Weteran forum

24 maja 2013 r., godz. 19:45

ostatnio same skuchy łapię ostatnio w tym temacie

To powoduje pogoda i brak możliwości edycji postów.

jarek2806
Stary wyjadacz

26 maja 2013 r., godz. 14:10

https://sites.google.com/site/nauczony/home/38

Zestaw deja vu, bardziej dla mnie, żeby nie zapomnieć to co w sumie już wyleciało z głowy. Uśmiech Kto chce niech rozwiąże.

39 będzie w ten sam deseń, a 40 to już w sumie "Wielka gra" z muzyki (jazz, rozrywkowa, klasyczna) bo ostatnio same skuchy łapię ostatnio w tym temacie i muszę się podciągnąć.

Po WF nadrabiam zaległości: Uśmiech
37zestaw: 8/10[bez 3,4]
38zestaw: 10/15
Mercury
Stary wyjadacz

28 maja 2013 r., godz. 16:10

38 Tomasza 12/15 (bez 4,5 i 13).

To szybki zestaw ode mnie. Proszę rozszyfrować następujące polskie skrótowce:

1. WKU
2. SKM
3. GPW
4. PAP
5. ZPRP
6. RDOŚ
7. PIP
8. KPN
9. AZS
10. CBOS
11. TOZ
12. PGE
13. PKS (ten używany po 1992 roku)
14. ŚUM
15. ARiMR
16. Bonus: CPLiA

Powodzenia Uśmiech
1201
Weteran forum

28 maja 2013 r., godz. 17:16

Uśmiech

39
Część pytań była w 1z10, a część nigdy się tam nie pojawi.

https://sites.google.com/site/nauczony/home/39

mafia
Gość
28 maja 2013 r., godz. 18:50

1. Proszę podać imię i nazwisko obecnego premiera Słowacji.
2. Które miejsce w rankingu ATP zajmuje obecnie Jerzy Janowicz?
3. Który pierwiastek chemiczny ma liczbę atomową 50?
4. Buster Keaton naprawdę nazywał się Joseph Francis Keaton. Któremu słynnemu iluzjoniście zawdzięcza swój pseudonim?
5. Czym jest kalong?
6. Stolica Wyspy Bożego Narodzenia to?
7. Jaką dyscyplinę sportu uprawiał Jerzy Rybicki - mistrz olimpijski z Montrealu z 1976 roku?
8. Jakiej narodowości był twórca Smerfów znanych z serialu animowanego dla dzieci?
9. Kto jest autorem powieści: "Grona gniewu", "Myszy i ludzie" i "Na wschód od Edenu"?
10. ?Cała filozofia europejska to są przypisy do Platona? - kto jest autorem tych słów?
11. Jak z niemieckiego nazywa się przyjemność czerpana z cudzego nieszczęścia lub niepowodzenia?
12. Jak nazywała się tenisistka która 20 lat temu (30 kwietnia 1993 roku) została w trakcie meczu w Hamburgu zraniona nożem przez szaleńca?
13. Stolicą którego stanu USA jest Trenton?
14. W którym roku rozegrała się bitwa pod Akcjum w której Marek Antoniusz uległ Oktawianowi?
15. Dlaczego niebo jest niebieskie?
ewus
Stary wyjadacz

Kot to nie zwierzę, to stan umysłu...

29 maja 2013 r., godz. 17:31

Z cyklu różne różności:
1. Jak miał na imię zdrajca Leonidasa i 300-tu pod Termopilami?
2. Od czyjego dzieła pochodzi nazwa nauki o dziejach ludzkości?
3. W jakim mieście działa najstarszy w Polsce teatr amatorski?
4. Do jakiej rodziny stworów należy cyjon?
5. Podaj oficjalną nazwę tzw. ślepoty twarzy - niemożności zapamiętywania twarzy.
6. Wał Hadriana miał zabezpieczać włości rzymskie przed jakim plemieniem?
7. Dziedziczenie po matczynej linii pokrewieństwa (majątku i nazwiska) nosi nazwę?
8. Instrument dęty, wykonany z rogu zwierzęcia koszernego, ogłaszający niektóre święta judaistyczne to?
9 Prawdopodobnie najstarsze nieprzerwanie zamieszkałe, istniejące siedlisko ludzkie (od ok. 11 tys. lat) to?
10. Jak brzmi imię strażnika bram piekielnych?
Powodzenia!
TomaszN
Starszy forumowicz

30 maja 2013 r., godz. 14:23

W dobie wszechobecnych komputerów proponuję trochę cytatów - ogólnie znanych i obecnych często w języku potocznym. Tylko literatura polska. Podać autora i tytuł a w niektórych dodatkowo kto i do kogo mówi.

1. Z tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz .
2. Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, na świętego Hieronima deszczyk jest, albo go ni ma.
3. Mów mi wuju!
4. A lej do szklanki nakrapiany młodzieńcze. Kieliszki są dla małych dzieci.
5. Złe sobie wystawia świadectwo kto wyszydza cudze kalectwo.
6. Znacie to? Znamy, znamy! No to posłuchajcie.
7. Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.
8. Napróżno jędza w postaci księdza z lodu nas spędza!
   W pierwszej b klasie w zimowym czasie nikt mu nie da się!
9. Każdy wrzeszczał o czym innym, jak zwykle w życiu rodzinnym.
10. Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz stracisz życie.
11. Naści piesku kiełbaski. Tylko się nią nie udław.
12. Co tam panie w polityce!
13. Oto jak nas, biednych ludzi, rzeczywistość ze snu budzi.
14. Bar wzięty!
15. Poza konkursem bo bardzo trudne/ prawie Szekspir/
     W samą wątrobę  mi szczeniak wygarnął . Możesz się nosić królowo na czarno!
KubaGach18
Starszy forumowicz

30 maja 2013 r., godz. 14:58

1. Jak brzmi nazwisko amerykańskiego reżysera kryjącego się pod pseudonimem "Krwawy Sam",  kojarzonego głównie z twórczością westernową ("Dzika banda", "Pat Garret i Billy Kid") ?
2. Kalarepa jest rośliną jednoroczną, dwuletnią czy byliną ?
3. Jak nazywał się meksykański partyzant, twórca "Dywizji północnej", jeden z przywódców rewolucji meksykańskiej z lat 1910-1917, którego schwytanie było celem amerykańskiej ekspedycji karnej pod dowództwem Johna Pershinga ?
4. Ile razy Rafael Nadal wygrał turniej French Open ?  
5. Jak brzmi nazwisko amerykańskiego pisarza, laureata nagrody Pulitzera, autora "Drogi" oraz "Krwawego południka" ?
6. Kto w kwietniu tego roku objął tekę Ministra Skarbu Państwa ?
7. Genialnym fałszerzem czyich obrazów był Han van Meegeren ?
8. Jak nazywa się zespół muzyczny, prekursor polskiego heavy metalu, założony w 1979 roku przez Piotra Luczyka i Ireneusza Lotha ?
9. Z ilu dzielnic składa się Nowy Jork ?
10. Co z łaciny oznacza termin 'modus operandi' ?

ODPOWIEDZI:
1. Sam Peckinpah 2. Dwuletnią 3. Pancho Villa 4. Siedem 5. Cormac McCarthy 6. Włodzimierz Karpiński 7. Jana Vermeera 8. KAT 9. Z pięciu 10. Sposób działania
1201
Weteran forum

30 maja 2013 r., godz. 15:38

Kolejny wysyp zagadek. Uśmiech

Zestaw 40 tak jak mówiłem będzie dotyczył muzyki (jako, że zawsze w 1z10 są pytania muzyczne).
15 pytań, niektóre łatwe, niektóre trudne, ale wszystkie ważne, które mogą się gdzieś i kiedyś pojawić.

https://sites.google.com/site/nauczony/home/40

KubaGach18
Starszy forumowicz

30 maja 2013 r., godz. 15:47

Trzeba to kiedyś wszystko zebrać i wysłać odpłatnie do Euromedia, może uzbieramy na zjazd Forumowiczów  Spoko
Mercury
Stary wyjadacz

30 maja 2013 r., godz. 16:22

Ho, ho, ale wysyp zestawów  Chichot

No to tak, Mafia 9/15 - kilka bardzo ciekawych, między innymi te o stolice Uśmiech Tomasz N 6/15, i to po wielkich bólach... Ewus 4/10, Kuba 6/10 i Tomasz znowu podreperował mi skuteczność 11/15 Mrugnięcie

A jak Wam z tymi skrótowcami poszło, jakoś nikt się nie pochwalił Niezdecydowany No chyba - patrząc przekrojowo - takie trudne nie było, co? Uśmiech Nawet odpowiedzi nie zamieszczam, bo raczej wiadomo w każdym przypadku o co chodzi i każdy sobie łatwo znajdzie, czego ewentualnie nie wiedział.
1201
Weteran forum

30 maja 2013 r., godz. 16:50

A jak Wam z tymi skrótowcami poszło, jakoś nikt się nie pochwalił Niezdecydowany No chyba - patrząc przekrojowo - takie trudne nie było, co? Uśmiech

Niby są skróty zrozumiałe, ale najczęściej błąd pada w jednym słowie, np. zamiast Wojskowa Komenda Uzupełnień odpowiada się Wojskowa Komisja Uzupełnień. To demotywujące, dlatego się nie pochwaliłem wynikiem. Uśmiech

ewus
Stary wyjadacz

Kot to nie zwierzę, to stan umysłu...

30 maja 2013 r., godz. 17:32

Kolejny wysyp zagadek. Uśmiech

Zestaw 40 tak jak mówiłem będzie dotyczył muzyki (jako, że zawsze w 1z10 są pytania muzyczne).
15 pytań, niektóre łatwe, niektóre trudne, ale wszystkie ważne, które mogą się gdzieś i kiedyś pojawić.

https://sites.google.com/site/nauczony/home/40

Jak zwykle zestawy muzyczne służą mi do podreperowania morale. Brak tylko jednej poprawnej odpowiedzi. Proszę takich więcej, bo Twoje pozostałe zestawy negatywnie wpływają na stan mojego uzębienia. Duży uśmiech
Strony: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 200   Do góry
Zaloguj się
//