Wątek Wątek: Obecne stosunki Polsko-Niemieckie.
wielbicielka
Forumowicz
**

I po co? Po to, żeby umarł w czasie pokoju?

13 stycznia 2011 r., godz. 21:50

Stawiam sobie pytanie: Jakie są obecnie stosunki Polsko-Niemieckie?

Moim zdaniem zawsze Polacy będą mieli uraz do tego narodu. Wiem,że nie każdy Niemiec był zły, a teraz mamy nowe pokolenie, które żałuję tej historii.
Jednak we mnie nadal tkwi taka niechęć. Ja nie chcę nikogo obrażać, ale takie mam zdanie.
Hitler chyba po części jest ich bohaterem narodowym.

Chcę poznać Wasze zdanie na ten temat, piszcie Uśmiech

Kiedy cię zobaczyłem po raz pierwszy, pomyślałem, że mam szczęście, że spotkałem kogoś na całe życie. Starałem ci się dać to, co miałem najlepszego. Miłość, troskę, opiekę, lekarstwa, których nigdzie nie było. To były najpiękniejs
Woyciechowska
Stary wyjadacz

dopóki walczysz jesteś zwycięzcą

13 stycznia 2011 r., godz. 22:00

Teraz nic już nie mam do Niemców... Uśmiech)) często jeżdżę tam do rodziny na wakacje i w miarę ok. rozmawiam z tamtymi Niemcami:)))

"WIĘC POWINIENEŚ UMRZEĆ! LEPIEJ UMRZEĆ, NIŻ ZDRADZIĆ SWOICH PRZYJACIÓŁ!"

"Ból jest częścią człowieczeństwa."

"Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom."
wielbicielka
Forumowicz
**

13 stycznia 2011 r., godz. 22:00

Ale gdy oglądasz Czas Honoru nie czujesz odrazy?

Kiedy cię zobaczyłem po raz pierwszy, pomyślałem, że mam szczęście, że spotkałem kogoś na całe życie. Starałem ci się dać to, co miałem najlepszego. Miłość, troskę, opiekę, lekarstwa, których nigdzie nie było. To były najpiękniejs
Woyciechowska
Stary wyjadacz

13 stycznia 2011 r., godz. 22:02

jak oglądam CzH i tego typu produkcje to czuję straszną niechęć...

"Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom."
Olivs 212
Stary wyjadacz

No to ja ^_^ <Morgi<3

13 stycznia 2011 r., godz. 22:07

ja jeżdżę i jak moja mama była w pracy za moją ciocie to takie starsze panie ok 70 paru lat oczywiście Niemki cały czas mi dawały słodycze są strasznie miłe.Moja mama pracowała tam i opiekowała się starszą babcią miała 92 lata byłam tam u niej strasznie ją polubiłam była dla mnie ja trzecia babcia ale niestety zmarła

(dawniej fanka212)
Łączniczka_86
Stary wyjadacz

13 stycznia 2011 r., godz. 22:13

Jakie są obecnie stosunki Polsko-Niemieckie?

Moim zdaniem zawsze Polacy będą mieli uraz do tego narodu.

Dokładnie :-)

Czytałam kiedyś książkę w której był następujący cytat:
"Dlaczego naród wasz...Nasz* tak nie lubi Niemców?
Bo oni za bardzo lubią naszą ziemię,od początku dziejów tak było"

Mrugnięcie

*chodzi o naród Polski oczywiście  Uśmiech

Dawniej P.......2. :-)
Łączniczka_86
Stary wyjadacz

13 stycznia 2011 r., godz. 22:18

ja jeżdżę i jak moja mama była w pracy za moją ciocie to takie starsze panie ok 70 paru lat oczywiście Niemki cały czas mi dawały słodycze są strasznie miłe.Moja mama pracowała tam i opiekowała się starszą babcią miała 92 lata byłam tam u niej strasznie ją polubiłam była dla mnie ja trzecia babcia ale niestety zmarła

Z politowaniem

wielbicielka
Forumowicz
**

13 stycznia 2011 r., godz. 22:21

Fanko212 a co to ma wspólnego z tematem? Bo między wierszami chodziło o II WŚ, a stosunki z tym związane.

Łączniczko_86
Mam takie samo zdanie. Od zawsze spory były z Niemcami. A wszystko dla tego, że położenie w centrum Europy jest korzystne.

Olivs 212
Stary wyjadacz

No to ja ^_^ <Morgi<3

13 stycznia 2011 r., godz. 22:24

mówię tylko że są bardzo mili:D

(dawniej fanka212)
elzbieta124
Weteran forum

13 stycznia 2011 r., godz. 22:33

Niety w Niemczech odzywaja sie   nazsci.
Choc wiekszosc spoleczenstwa  nawet kiedy popieralo Hitlera  zrozumieli,  ze  to byl blad.
 Ale niestety  sa formacje  nazistowskie. - ale  Rzad  walczy  z tym.

Mieli nawet swoje  radio, gdzie glosili przeciw  obcokrajowcom za posrednictem  muzyki  itd .
Wiadomosci z niemieckiejtelewzji  -  to prawda
Woyciechowska
Stary wyjadacz

13 stycznia 2011 r., godz. 22:40

myślę, że my Polacy mamy jednak tą urazę do Niemiec, bierze się ona tak po prostu, rozumiem ludzi,którzy przeżyli tę wojną.. ale większość poglądów to są tylko stereotypy. nie możemy mieć teraz żalu do tych Niemców,ponieważ to jest już inne pokolenie.. niczemu nie są oni winni, to nie ich wina, że mieli takich przodków.
Mimo wszystko ja też nie do końca darzę sympatią Niemcy, mimo jak pisałam wcześniej mam tam rodzinę, często przebywam w towarzystwie Niemców i się fajnie z nimi dogaduję, ale mimo wszystko stereotypy robią swoje...

Łączniczka_86
Stary wyjadacz

13 stycznia 2011 r., godz. 22:45

mówię tylko że są bardzo mili:D
Taa a wiesz jacy mili bywali gestapowcy,SS-mani? Mrugnięcie
Dawali dziecku cukierki,czekoladki a potem strzał w głowę.

lenka92
Starszy forumowicz

13 stycznia 2011 r., godz. 22:48

Mam urazę do Niemców,kiedy słyszę ten język(niestety muszę się go uczyć) to od razu widzę takiego Niemca,który pomiata Polakami i Żydami...poza tym kłócą się o jakieś niby swoje ziemie...nie wspominając o "Polskich obozach koncentracyjnych"...nie dość,że nas krzywdzili na przestrzeni dziejów,to jeszcze nie mogą nam dać spokoju...jednakże bardziej uprzedzona jestem w stosunku do Rosjan.
Woyciechowska
Stary wyjadacz

13 stycznia 2011 r., godz. 22:51

właśnie..jakoś do Rosjan to już w ogóle jestem tak uprzedzona, że masakra

lenka92
Starszy forumowicz

13 stycznia 2011 r., godz. 22:53

właśnie..jakoś do Rosjan to już w ogóle jestem tak uprzedzona, że masakra
Uważam,że oni jeszcze mają zamiary wojenne w stosunku do Polski...no nie ważne,to tylko moje osobiste odczucia.
Strony: [1] 2 3 ... 13   Do góry
Zaloguj się
//