Wątek Wątek: GLINA - 3 sezon - Gajewski will return?...
Sosniak
Użytkownik
*

6 listopada 2010 r., godz. 21:22

Wiem, że był temat o Glinie, ale zdaje się, że był zdechł...

Panie i Panowie,
To skandal, co się wyrabia. Dwa najlepsze polskie seriale leżą odłogiem. Mówię o Glinie i Pitbullu.
Zwłaszcza o Glinie, który został ucięty w takim momencie, że jakaś kontynuacja MUSI nastąpić. Tymczasem wielkie zdziwienie ogarnęło decydentów, gdy ŚREDNIA oglądalność oscylowała w okolicach 1,7 mln widzów. Pora była nieodpowiednia - w piątek po 22 lub nawet 23 normalni ludzie wychodzą z domu, a jeśli nawet nie - odpuszczają sobie TV.

Maciejewski i Pasikowski wielokrotnie powtarzali, że to jest TRYPTYK/TRYLOGIA!

Tymczasem Glina puszczany w okolicach prime time'u we czwartki (kryminalne czwartki, tak to się kiedyś nazywało) - bił serialowe rekordy, zdaje się, że któryś odcinek dobił do pułapu 6-7 milionów widzów.
Duet Pasikowski&Maciejewski stworzył świetną rzecz. Serial nastrojowy, z polotem, inteligentnie skonstruowany, a jednocześnie dość łatwo przyswajalny. I przede wszystkim - mówił o czymś, przedstawiał jakieś wartości.
Do tego dochodził rewelacyjny montaż, zdjęcia i muzyka. O grze aktorskiej powiedziano już tyle, ale i tak warto powtórzyć, że Radziwiłowicz zarządził.

Na tor wypuszcza się słabiaków, a obecności dwóch czarnych koni, które tylko czekają, aż staną do gonitwy i pozamiatają* - nie zauważa się.
*I na których powrót czeka naprawdę WIELU widzów.

Pytam więc - CO Z TYM GLINĄ? GDZIE 3 SEZON???
marian25
Użytkownik
*

15 listopada 2010 r., godz. 23:51

Fakt, temat taki był.

Jestem gorącym fanem tego serialu i orędownikiem powstania jego kontynuacji. Ale to chyba wołanie na puszczy.
Zbyt mało osób przejawia zainteresowanie "Gliną" i chodzi mi tu zarówno o włodarzy z Woronicza jaki i samych widzów (a także internautów - świadczy o tym choćby niewielka ilość wpisów na forum w poprzednim wątku dotyczącym serialu Pasikowskiego).

TVP woli kręcić seriale typu "Miłość nad rozlewiskiem" gdzie dialog w jednej scenie dotyczy krojenia bułki. Nie dziwi zatem - przy występowaniu takich kwiatków - wycofanie nazwiska autorki pierwowzoru literackiego z czołówki (i chyba też z całego projektu).

Z jednej strony bardzo bym chciał aby powstał trzeci sezon "Gliny", ale nie bardzo już w to wierzę. Zresztą mam takie wrażenie, że druga seria kończy się w ten sposób, że nie potrzeba historii rozwijać w trzeciej odsłonie (Gajewski najprawdopodobniej ginie - tak można sobie to wytłumaczyć). A może były dwa zakończenia i twórcy nie będąc pewni realizacji następnej serii zdecydowali się na to które znamy z finału drugiej części?

Prawdy możemy nie dowiedzieć się nigdy (chyba, że ktoś może się skontaktować z twórcami lub aktorami). To przykre - bo mieliśmy do czynienia z telewizyjnym produktem o najwyższej jakości.

P.S. Do Sosniaka - Kolejna seria "Pitbulla" nie powstanie, zresztą z tego co mi wiadomo nigdy nie było jej w planach. Pozamykano wszystkie wątki w trzeciej odsłonie serialu i na tym koniec.
lukos
Użytkownik
*

17 listopada 2011 r., godz. 19:58

Z niecierpliwością czekam na sezon 3. Zdecydowanie najlepszy serial kryminalny jaki powstał. Oczywiście na uwagę zasługuje również Pitbull. Dla takich produkcji warto poswięcić czas i zasiąść przed telewizorem.
mistgrasKVFV
Użytkownik
*

3 stycznia 2012 r., godz. 19:31

No nie przeaadzajcie ze najlepszy serial jaki powstał. Do Kryminalnych, Odwrócenie itp to mu jeszcze daleko. Kom Gajewski sztywno grał jak również Stuhr. Muszę przyznać, że wątek/wątki kryminalny/e były bardzo dobre! Ale... właśnie jest to ale. Było za mało akcji trzymających w napięciu. Wyjasnianie sledztwa nie dajace widzowi za grosz podniesienia cisnienia. NIektore akcje były super ale było ich tyle ze mozna bylo policzyc na palach u jednej reki.

Co do 3 sezonu to go nie bedzie bo został zabity głowny bohater tego serialu. Noi chyba ze TVP zrobi ze ci dwaj pozostali bd to ciagnac co juz bd totalna porażką. Ogólnie muszę powiedzieć ze TVP caly czas strzela sobie gole. Ma dobre seriale nie tylko kryminalne i je zdejmuje z anteny., jest to totalna głupota. Jest widz jest kasa nie? DLaczego inne stacje tego nie robią? Dlatego coś państwowego bedzie moim zdaniem zawsze gorzej odbierane.
rutek237
Użytkownik
*

2 marca 2012 r., godz. 02:24

To był najlepszy serial jaki stworzyło tvp dlatego nie rozumiem kompletnie czemu nie ma kontynuacji serialu tylko emitowane są co chwile denne seriale typu rezydencja,ojciec mateusz itp.. smiech na sali. Zastanowcie sie nad tym! GLINA 3 SERIA!
seba899
Użytkownik
*

1 czerwca 2012 r., godz. 22:11

Witam TVP, nie moge zrozumieć że nie ma kontynuacji tego PRAWDZIWEGO serialu, tak PRAWDZIWEGO bo taka jest prawda o pracy policji, jest w 100% realistyczny. Nowy serial Komisarz Alex nie dorasta Glinie do pięt tak samo jak Ojciec Mateusz. Potrzebna jest kontynuacja tego serialu dla Polskiego KINA i tych co płacą sumiennie ABONAMENT RADIOWO TELEWIZYJNY.
Pozdrawiam TVP i prosze o zastanowienie się nad kontynuacją tego serialu, bo naprawdę warto.
seba899
Użytkownik
*

1 czerwca 2012 r., godz. 22:17

czemu serial Glina nie ma swojego działu na forum?
glazar
Użytkownik
*

17 sierpnia 2012 r., godz. 23:05

Ja również nie rozumiem , dlaczego takie miernoty mają swoją kontynuację , a porządny serial nie . Glina , to świetny serial . nie rozumiem tych ludzi z Woronicza . Mam jednak nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i będzie 3-ka
Janek123
Użytkownik
*

24 sierpnia 2012 r., godz. 10:17

Błagam niech będzie 3 sezon błagam błagam błagam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
ElNinioPL
Użytkownik
*

18 października 2012 r., godz. 13:07

To jest właśnie kurde (chociaż aż korci żeby użyć gorszego słowa) Polska...
Serial który robi różnice, jest inny od przyjętych kanonów, oglądany może przez troszkę mniejszą liczbę fanów, jest zamieniany na byle jaką papkę w postaci komisarza Alex i paradoksem w dosłownym słowa tego znaczeniu. No ale nie ma to jak zastąpić polski porządny produkt zagranicznym szambem przefiltrowanym już 10 razy ...
Mam nadzieje, (zdziwiłbym się, że uzasadniona) ze nakręca 3 serie .

dar grabiny
Stary wyjadacz

14 lutego 2014 r., godz. 17:59

To fakt. Ja też nie mogę się pogodzić z tym, ze nie powstała 3 część Gliny. Serial był świetny, mogłyby powstać nawet kolejne serie. Glina miała ten swój specyficzny, mroczny, nieco brudny klimat. Dzięki temu serial był tak realistyczny do bólu, a nie wymuskany i estetyczny, jak Komisarz Alex i Ojciec Mateusz, gdzie wszyscy policjanci są zadowoleni z życia, ładni i zdrowo wyglądający ? nie klną, nie piją, nie palą. Sam nie wiem właśnie dlaczego TVP nie chce kontynuować tak dobrych produkcji i stawia na takie szmiry jak Komisarz Alex i Ojciec Mateusz, robione do tego na zagranicznych formatach. Kierownictwo TVP zawaliło, że druga seria była puszczana w piątki po 22:00. Wtedy ludzie albo wychodzą z domu, albo relaksują się przy jakimś filmie. W piątki seriali się ogląda. Ja też II serię ? 3 ostanie odcinki dokończyłem dopiero 2 lata temu  w wakacje. Po drugie scenarzysta Wojciech Tomczyk w jednym z wywiadów radiowych, o którym poniżej powiedział, że scenariusz drugiej serii im pocięto i musieli skrócić te odcinki z 60 min (tyle miały w I  serii) do 50 min.

Ja nie wymagam, żeby Glina ciągnął się kilka lat jak te seriale i żeby co roku były dwa sezony w wiosennej i jesiennej ramówce TVP. W przypadku Gliny nie było by to za bardzo nawet możliwe, ponieważ ten serial jest robiony z wyczuciem, pieczałowitością i bez pośpiechu, a nie taśmowo, żeby na wiosnę i na jesień było gotowych kolejnych 13 odcinków. A po za tym szybko by się przejadł. 

O tym, że miała być trzecia część Gliny, a serial TRYLOGIĄ mówiło się zaraz po zakończeniu emisji drugiej serii w czerwcu 2008, a może i wcześniej. W zeszłym roku pojawił sie promyk nadziei, bowiem, gdzieś tak w maju w TOK FM-ie w sobotniej audycji Program telewizyjny Wojciech Tomczyk mówił właśnie iż są szanse na nakręcenie trójki, gdyż nowy prezes TVP jest temu przychylny. Ale co dalej... ?
marian25
Użytkownik
*

16 lutego 2014 r., godz. 23:26

To fakt. Ja też nie mogę się pogodzić z tym, ze nie powstała 3 część Gliny. Serial był świetny, mogłyby powstać nawet kolejne serie. Glina miała ten swój specyficzny, mroczny, nieco brudny klimat. Dzięki temu serial był tak realistyczny do bólu, a nie wymuskany i estetyczny, jak Komisarz Alex i Ojciec Mateusz, gdzie wszyscy policjanci są zadowoleni z życia, ładni i zdrowo wyglądający ? nie klną, nie piją, nie palą. Sam nie wiem właśnie dlaczego TVP nie chce kontynuować tak dobrych produkcji i stawia na takie szmiry jak Komisarz Alex i Ojciec Mateusz, robione do tego na zagranicznych formatach. Kierownictwo TVP zawaliło, że druga seria była puszczana w piątki po 22:00. Wtedy ludzie albo wychodzą z domu, albo relaksują się przy jakimś filmie. W piątki seriali się ogląda. Ja też II serię ? 3 ostanie odcinki dokończyłem dopiero 2 lata temu  w wakacje. Po drugie scenarzysta Wojciech Tomczyk w jednym z wywiadów radiowych, o którym poniżej powiedział, że scenariusz drugiej serii im pocięto i musieli skrócić te odcinki z 60 min (tyle miały w I  serii) do 50 min.

Ja nie wymagam, żeby Glina ciągnął się kilka lat jak te seriale i żeby co roku były dwa sezony w wiosennej i jesiennej ramówce TVP. W przypadku Gliny nie było by to za bardzo nawet możliwe, ponieważ ten serial jest robiony z wyczuciem, pieczałowitością i bez pośpiechu, a nie taśmowo, żeby na wiosnę i na jesień było gotowych kolejnych 13 odcinków. A po za tym szybko by się przejadł. 

O tym, że miała być trzecia część Gliny, a serial TRYLOGIĄ mówiło się zaraz po zakończeniu emisji drugiej serii w czerwcu 2008, a może i wcześniej. W zeszłym roku pojawił sie promyk nadziei, bowiem, gdzieś tak w maju w TOK FM-ie w sobotniej audycji Program telewizyjny Wojciech Tomczyk mówił właśnie iż są szanse na nakręcenie trójki, gdyż nowy prezes TVP jest temu przychylny. Ale co dalej... ?

Witam po dłuższej nieobecności.
Dar grabiny nie chce wyjść na złośliwego, ale Wojciech Tomczyk nic przy serialu "Glina" nie robił (przynajmniej tak wynika z napisów do serialu i z informacji na stronie filmpolski.pl).
Scenarzystą "gliny" był Maciej Maciejewski - w tym miejscu fanom serialu mogę polecić książkę jego autorstwa "W piekle lepiej być nikim". Klimat podobny do serialu, o ile nie bardzie mroczny i gęsty.
Ten wątek ma już parę lat. Od jego założenia Pasikowski zrobił dwa filmy kinowe, które (przynajmniej jeśli chodzi o "Pokłosie") okazały się dochodowe, a i poziom artystyczny był nie najgorszy (mimo fali krytyki).
Być może te okoliczności wpłyną na decyzję władz TVP i dadzą zielone światło do nakręcenia trzecie i ostatniej serii "Gliny". Warto tą historię zamknąć, stworzyć całość. Bo ten serial hańby TVP nie przyniósł, a wręcz przeciwnie, jest niemalże zgodnie wymieniany przez krytyków i internautów za jeden z najlepszych w ostatnich latach.

P.S. apel do p. Macieja Maciejewskiego. Jeśli nie powstanie serialowa wersja losów komisarza Gajewskiego, proponuje poważnie rozważyć przedstawienie ich w formie książki.
dar grabiny
Stary wyjadacz

17 lutego 2014 r., godz. 13:22

Witam po dłuższej nieobecności.
Dar grabiny nie chce wyjść na złośliwego, ale Wojciech Tomczyk nic przy serialu "Glina" nie robił (przynajmniej tak wynika z napisów do serialu i z informacji na stronie filmpolski.pl).
Scenarzystą "gliny" był Maciej Maciejewski - w tym miejscu fanom serialu mogę polecić książkę jego autorstwa "W piekle lepiej być nikim". Klimat podobny do serialu, o ile nie bardzie mroczny i gęsty.

Wiem, wiem. Walnąłem się, pomiliło mi się z Tomczykiem z Oficera. Tylko tu nie ma możliwości edycji postów.

No właśnie książka to dobry pomysł, gdyby nie udało się doprowadzić do realizacji trzeciej części. Zawsze łatwiej ją wydać. A swoją drogą jakie zakute łby muszą siedzieć na Woronicza, że nie chcą pozwolić na kontynuację takiego fajnego serialu.
marian25
Użytkownik
*

9 kwietnia 2014 r., godz. 21:58

W tej całej sprawie pojawia się również pytanie. Czy twórcy oraz aktorzy odgrywający główne role (choć ja sobie nie wyobrażam braku aktorów, którzy występowali w tym serialu w drugim - ale stałym planie, np. Krzysztof Jędrysek - jako Malicki, przełożony Gajewskiego) są zainteresowani tym projektem i gotowi byliby uczestniczyć w trzecim sezonie?

Przydałaby się jasna deklaracja ze strony włodarzy z Woronicza, jak również ze strony twórców czy serial ma jakąkolwiek szansę na kontynuację.
jerzyhofman
Użytkownik
*

19 maja 2014 r., godz. 11:45

Witam wszystkich. Musiałem się aż zarejestrować... Też bardzo był chciał aby powstała trzecia część. Myślę, że potrzebny jest pasjonat z wolnym czasem, który stworzy petycje (petycje.pl), założy profil i fb i innych portalach i posiedzi przy tym... Może wtedy coś się ruszy. Pozdrawiam.
Strony: [1] 2   Do góry
Zaloguj się
//