Wątek Wątek: Napisy na ekranie zasłaniają obraz.
Nuovy4
Użytkownik
*
Wiadomości: 2

6 września 2010 r., godz. 16:53

Kto to kurna wymyślił?Przez cały dzień mam oglądać reklamę programu którego nie będę oglądał? ŻENADA.
Ludw_K
Stary wyjadacz
****
Wiadomości: 710

7 września 2010 r., godz. 00:17

To dużo szerszy problem, pisałem o tym już nie raz, ostatnio w dziale "Tematy ogólne" - wątek "Płacę, nie płacę abonamentu". Przypomnę, mnie te wszystkie napisy zasłaniające obraz (obojętne, czy wyświetlane non-stop, czy też tylko pojawiające się co pewen czas) naprawdę już doprowadzają czasami do "szewskiej pasji". Wielokrotnie mówiłem o tym Działowi łaczności z widzami, ściślej automatowi rejestrującemu wypowiedzi telewidzów, po wcześniejszej informacji, że wszystkie propozycje i uwagi bedą "wnikliwie brane pod uwagę" (tel. 22 547 44 50) - ciekaw jestem czy w ogóle ktoś to nawet odsłuchuje, bo jak jest "brane pod uwagę", to widzimy. Osobiście wydaje mi się, że wyświetlanie tych napisów mających co chwilę niby to zachęcać mnie do oglądania również innych niż aktualnie oglądany program, tak naprawdę jest tylko celowym pogarszaniem wartości emitowanych filmów i innych audycji, przede wszystkim mającym na celu obniżenie wartości filmu który ktoś chce sobie zarejestrować na video lub DVD. Dowodem na to może być, że tych śmieci na obrazie TVP jest co raz więcej i obecnie już nie można niczego obejrzeć bez zakłóceń - tak, bo to są po prostu zakłocenia obrazu (który i tak już od dawna nie jest czysty, bo stale zasłania go logo stacji, a od pewnego czasu również znaczek o ograniczeniu wiekowym). Tylko nasuwa sie pytanie, dlaczego płacąc abonament mamy ogladać filmy i inne programy o obniżonej jakości obrazu ? To moze mieć sens i uzasadnienie w telewizjach komercyjnych, ale w telewizji publicznej - moim zdaniem - jest niedopuszczalne. TVP powinna zagwarantować mi możliwość odbioru z możliwie najwyzszą technicznie jakością, a nie ze sztucznie wprowadzanymi zakłoceniami. Napisy autoreklamy wyświetlane na programach emitowanych przez telewizję nie tylko w sposób znaczący pogarszaja jakość obrazu, ale takze denerwują poprzez rozpraszanie uwagi skupionej na tym co w danym momencie ogladamy. Podczas oglądnia jakiegoś filmu czy innej audycji interesuje mnie wyłacznie treść tego co oglądam, a nie informacje o tym co będzie w telewizji za godzinę, czy też następnego dnia.
Nuovy4
Użytkownik
*
Wiadomości: 2

11 września 2010 r., godz. 10:39

I to jest problem.Chylę czoła za wnikliwe podejście do tematu.Mimo,że zwykle jestem gadatliwy,to w tym przypadku doszedłem już do "szewskiej pasji",co kompletnie odbiera mi głos i postanowiliśmy z żoną po prostu przełączać na inny kanał gdy tylko pojawi się tego typu napis.Dziś od rana znów reklamują Opole,jakby nikt nie wiedział,że wieczorem będzie transmisja.Jeśli TVP będzie nadal tak pogrywać za nasze pieniądze,to zweryfikuję w swoim budżecie konieczność płacenia abonamentu.Tylko czy ktoś w "gabinetach" się tym przejmie?
Ludw_K
Stary wyjadacz
****
Wiadomości: 710

11 września 2010 r., godz. 14:38

Właśnie przed chwilą ponownie zadzwoniłem do TVP i w dość ostrych, chociaż przyzwoitych słowach zwróciłem na to uwagę. Dziwię sie jednak, że ten nowy durny obyczaj tzw telewizji publicznej nie wywołuje bradziej masowych protestów wyrażanych listach, telefonach do samej telewizji jak i w opiniach na temat TVP przedstawianych w innych środkach masowego przekazu. A może warto byłoby także kierować skargi do KRRiT jak i Fedreacji Konsumentów, bądź też UOKiK, przecież za nasze pieniądze (obojętne czy pochodzące z abonamentu, czy też z dofinansowania z budżetu lub nawet reklam, bo za nie też płacimy w cenie reklamowanych towarów) otrzymujemy towar niepełnowartościowy,  totalnie wybrakowany i to wybrakowany celowo. Odnoszę czasami wrażenie jakby dla większości telewidzów byłoby to zupełnie obojętne, a moze są i tacy którym naprawdę odpowiada przypominanie co chwilę, a ostatnio nawet non-stop o innych programach w telewizji i było wszystko jedno czy oglądają obraz czysty czy zakłócany. Czyżby nasze społeczeństwo dało się już aż tak otumanić.
MateuszKacprzyk
Użytkownik
*
Wiadomości: 9


TVP Warszawa

13 września 2010 r., godz. 20:17

Kolego nie maż co się złościć Uśmiech TVP jest najlepszy jak dla mnie. Napisy dla niesłyszączych znajdziesz na telegazecie 777 kanały o której są napisy 335 strona telegazety.
junkap
Użytkownik
*
Wiadomości: 1


Herr Junkap

21 października 2010 r., godz. 17:50

Mnie też to denerwuje. Po co telewizja publiczna na siłę stara się być "komercyjna"? Ja kupuję gazetę z programem, śledzę internet i wiem, co będę chciał oglądać, a co nie. Żadne cuda nie są mi potrzebne! Pozdrawiam wszystkich.
marko54
Użytkownik
*
Wiadomości: 1

19 listopada 2010 r., godz. 00:25

Mnie też do szału doprowadzą rozmaite malunki na ekranie! Dziś tj. 18.11.2010 to już kuriozum: obok logo tvp1 przekreślony papieroch!  Chciałbym poznać tego, który wymyśla takie idiotyzmy!!!
Już widzę jak Pan Miecio czy Józio zobaczywszy papierocha na ekranie rzuca palenie... Od razu śmierdzi to komuną, gdzie władza wie lepiej co jest dobre lub niedobre dla obywatela i stosownie go poucza.    "Matko pamiętaj, dziecko twój skarb".
Ciekawe też ile jeszcze musi czasu upłynąć kiedy ktoś mądry wpadnie na to, że logo TVP (rozumiem potrzebę i przydatność loga) będzie widoczne  ale dyskretnie tzn. półprzezroczyście tak jak to mają inne telewizje szanujące widza. Czy naprawdę trzeba aż tak wielkiej mądrości i przenikliwości, żeby zrozumieć prostą prawdę, że wszelkie pseudo graficzne wtręty odwracają uwagę i psują przyjemność odbioru obrazu, tym bardziej w dobie wielkich i ostrych ekranów.
Kontynuując pomysł z logiem papierocha proponuję dorzucić: znak ograniczenia prędkości do 50km/h (w mieście kierowcy za szybko jeżdżą - stąd wypadki-koniecznie trzeba to przypominać!), chroń słuch (decybele z mp3 walące w uszy naszych dzieci), zapinaj pasy itp itd itp itd... Miejsca na ekranie jest dużo.
Tęsknię za czasami, kiedy ekran tv był czysty i służył do tego, do czego wymyślono telewizję: do pokazywania programu.
Dziękuję za "wnikliwe przeczytanie moich uwag"   Duży uśmiech Duży uśmiech  Duży uśmiech
Ludw_K
Stary wyjadacz
****
Wiadomości: 710

23 listopada 2010 r., godz. 02:21

Napisałem to w innym temacie, ale ponieważ być może nie każdy tam zagląda pozwolę sobie powtórzyć tutaj.
O tym już wiele napisano w innych wątkach, proponuje poszukać i poczytać. W tej sprawie ostatnio wysłałem e-mail do TVP i otrzymałem lakoniczną odpowiedź, że dziękują za uwagi i przekażą je kierownictwu. Dla mnie denerwujące jest wszystko co zakłóca obraz i jednocześnie rozprasza uwagę.
Osobiście wydaje mi sie, że jest to zamierzone i świadome działanie TVP mające na celu obniżanie jakości emisji po to, by ktoś, kto chce oglądać film w pełnej jego wartości kupił go sobie na płycie lub przez Internet (jeżeli tak nie jest, to jest to totalny idiotyzm, efekt bezmyślności kogoś kto to wymyślił), a emisje w TVP będą miały charakter wyłacznie reklamowy. Obraz w TVP być może zatem docelowo będzie wyglądał tak jak obraz w "telewizjach" reklamujących pornosy (setki takiego śmiecia na satelitach) czyli film pozasłaniany mnóstwem różnych napisów. Jeśli coś takiego robi tzw telewizja publiczna finansowana choćby częściowo z abonamentu, to jest to już najzwyklejsze draństwo, takie samo jakie w odniesieniu do wielu innych instytucji czy urzędów ta sama przecież telewizja tak często piętnuje.

PŁACĄC ABONAMENT MAMY PRAWO DOMAGAĆ SIĘ MOŻLIWOŚCI ODBIORU BEZ ZAKŁÓCEŃ !!!

Ciesze sie, że tamat sie rozwija i że są inni niemal dokładnie podzielający mój punkt widzenia na ten problem.
Dla TVP każda okazja do co raz intensywniejszego zakłócania obrazu jest dobra. Może to być dzień bez paierosa, jak będzie dzień bez samochodu, to obraz zasłaniać będzie rysunek autobusu (lub przekreślony samochód osobowy), w Światowym Dniu Zwierząt pod logo pojawi się mrugający oczkami kotek, zapewne wkrótce będziemy przez cały dzień oglądać św. Mikołaja lub choineczkę itd. Ostatnim zakłócaczem jest wyskakujący na większości seriali jak i innych programów bardzo szeroki pas (zasłaniający całkowicie co najmniej 25% obrazu i to przez stosunkowo długi czas) zachęcający do wysyłania SMS-ów w głosowaniu na aktorów, redaktorów i innych twórców ubiegających się o "Telekamery". Mnie on jednak zachęca wyłącznie do rzucenia butem w telewizor, chociaż racjonalnie myśląc rzucić by należało w tego kto to wymyślił (te samozakłócacze programu, nie sam konkurs). Butem się nie da, ale można rzucać uwagi telefonicznie lub pocztą elektroniczną - nie wiadomo jednak czy w ogóle dotrą do osoby odpowiedzialnej za ten idiotyzm. Proponowałby, aby każdy kogo to drażni jeśli tylko może pisał i dzownił w tej sprawie do TVP (tel 22 547 44 50 ).
michal_82
Starszy forumowicz
***
Wiadomości: 234

14 grudnia 2010 r., godz. 09:44

A od wczoraj wprowadzili jeszcze większe grafiki wraz z małym okienkiem, gdzie leci zapowiedź filmowa!!!
Seb@Net
Gość
16 grudnia 2010 r., godz. 23:11

Drodzy Państwo.
Obserwując to forum, wasze wątki z komentarzami zresztą słusznymi co do zaśmiecania dotychczas wolnych kanałów misyjnej TV od reklam itp śmieci na wizji. Dziwi mnie tylko że nie zauważacie prostej zależności.
Przecież te media TVP1 są już pod czujnymi opiekuńczymi skrzydłami PO, czyli pośrednio pana premiera... Tego samego premiera który jeszcze w zeszłym roku obiecywał zniesienie abonamentu i przekształcenie kanałów publicznych w komercyjne. Niestety jest po drodze konstytucja. No ale przecież można was odbiorców publicznej jedynki skutecznie zniechęcić i do płacenia abonamentu i do zmniejszenia oglądalności właśnie metodami jak piszecie, do tego wszystkie najbardziej oglądane seriale wrzucić do nowo stworzonych kanałów na "Astrę" po za sektor publiczny, a potem to już można będzie zapewniam zrobić co chcieli.
Pozdrawiam wszystkich wątpiących
Seb@Net
type-o-negative
Weteran forum
*****
Wiadomości: 1.916


17 grudnia 2010 r., godz. 22:15

Świat nie byłby sobą, gdyby i tutaj fantasta Seb@net nie wykrył antynarodowego spisku rządzących... Duży uśmiech

"buahahahahaaaaaaaaaaa...buahahahahaaaaaaaaaaa...buahahahahaaaaaaaaaaa..." - szczylek.
Seb@Net
Gość
18 grudnia 2010 r., godz. 17:22

Świat nie byłby sobą, gdyby i tutaj fantasta Seb@net nie wykrył antynarodowego spisku rządzących... Duży uśmiech
O dziwo potrafiłeś jednak poprawnie wyartykułować mój nick.
Zdecyduj się w końcu kim jesteś i co chcesz zamieścić czy Bolek i Lolek czy spisek? - netowy robaczku Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
type-o-negative
Weteran forum
*****
Wiadomości: 1.916


20 grudnia 2010 r., godz. 18:21

Przyznaję - nie potrafię ogarnąć tak specyficznego poczucia humoru... Bolek i Lolek? To jakiś rdzennie australijski joke? Czy tez to po prostu dowcip płaski jak ów kontynent? Duży uśmiech
Zabawne, że identyczne triki reklamowe stosują telewizje komercyjne, którym jakby chyba nie zależy na systemowym zniechęcaniu widza? Tego że za czasów podległości TVP pisowskiej KRRTiV polityka reklamowa wyglądała tak samo, jak i dziś - Seb@net nie zauważył. Pisowski prezes, jak dobrze pamietam, straszył nawet filmami z przerwami reklamowymi, kiedy mu PO chciało abonament zabrać... Duży uśmiech

"buahahahahaaaaaaaaaaa...buahahahahaaaaaaaaaaa...buahahahahaaaaaaaaaaa..." - szczylek.
Seb@Net
Gość
20 grudnia 2010 r., godz. 19:55

Przyznaję - nie potrafię ogarnąć tak specyficznego poczucia humoru... Bolek i Lolek? To jakiś rdzennie australijski joke? Czy tez to po prostu dowcip płaski jak ów kontynent? Duży uśmiech
Zabawne, że identyczne triki reklamowe stosują telewizje komercyjne, którym jakby chyba nie zależy na systemowym zniechęcaniu widza? Tego że za czasów podległości TVP pisowskiej KRRTiV polityka reklamowa wyglądała tak samo, jak i dziś - Seb@net nie zauważył. Pisowski prezes, jak dobrze pamietam, straszył nawet filmami z przerwami reklamowymi, kiedy mu PO chciało abonament zabrać... Duży uśmiech
Nie potrafisz ogarnąć swoich manipulacji --->wycinania i przeklejania postów??   Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
jezus chrystus, "zlodziej podolski". zlapali go za reke  , a on ze nie jego reka.  - to chyba twoje netowy robaczku. nie ściemniaj że nie wiesz o co chodzi....  Duży uśmiech
Na Forum Bronisława Wildsteina już nie jest taki wylewny i szarmancki wobec interlokutorów, można sprawdzić, a że nie może bez mojego towarzystwa wytrzymać to i manipulując pod wieloma nickami ten smyk za mną goni.... Duży uśmiech
type-o-negative
Weteran forum
*****
Wiadomości: 1.916


20 grudnia 2010 r., godz. 21:03

Mocno rozmijasz sie z prawdą - ale to nie nowosć, jeśli o ciebie chodzi. Cytujesz samolota - na tym forum mam tylko jeden nick, ale jak rozumiem, rewolucyjna czujność nie pozwala ci dopuscić do siebie tego prostego faktu (a może po prostu, z przyzwyczajenia, skopiowałeś to oskarżenie od idiotek?).
Oczywiście pan autokriata Seb@net nie przytoczy zadnego dowodu mojego rzekomego dublowania nicków - ale na cóż dowody, gdy wiara tak głęboka, nieprawdaż, nocny łowco kangurów?  Duży uśmiech

"buahahahahaaaaaaaaaaa...buahahahahaaaaaaaaaaa...buahahahahaaaaaaaaaaa..." - szczylek.
Strony: [1] 2   Do góry
Zaloguj się
//