Wątek Wątek: Abonament
Martaa71
Użytkownik
*

17 marca 2010 r., godz. 11:51

Witam,ja to nie rozumie jednej rzeczy ???Jeśli ktoś korzysta z telewizji kablowej, gdzie tam tez są programy TVP to dlaczego płaci i abonamęt i kablówke Niezdecydowany.To chyba kablówka powinna płacić TVP  jakieś tam  pieniążki za nadawanie ich programów Uśmiech. I płacenie za to samo dwa razy wydaje się być wielka pomyłką
bond007
Gość
17 marca 2010 r., godz. 14:13

Byc moze masz i racje marta ale do konca to nigdy nic nie wiadomo
a moze telewizja kablowa ma podpisana umowe z TVP i dlatego nadaja ich programy
a my jako odbiorcy za to placimy.                                                           
gosiunia09
Gość
21 marca 2010 r., godz. 19:28

Abonament płaci się za możliwość odbioru i konserwację  między innymi.
Abonament na tv publiczna to jakby forma daniny, podatku na tę tv.
We wszystkich krajach EUgdzie istnieje tv publiczna jest równiez abonament.
Z abonamentu powstaje większość programów szczególnie tych  kulturalnych.
elzbieta124
Weteran forum

28 kwietnia 2010 r., godz. 21:51

gosiuniu    masz racje  i te  panstwowe  programy  sa  najczesciej  ogladane  bo sa  dobre

u nas idzie sie  na chalture  .Prywatne stacje  np w Niemczech od rana pokazuja tylko
reklamy , czesto jak panie  kreca  d.....
 a zreszta  co tumowic  przeciez  RTL niemiecki to polski TVN
 Polsat  to niemiecki  Sat 1
 te zame  programy  np. Milionerzy  tylko, ze w wydaniu  polskim  albo niemieckim
 moge  dac inne przyklady ale  te dwa wystarcza.
 logicznie myslac  Jeden i ten sam siedzi na gorze.
   On  mysli jak polak czy jak niemiec    moze  ma  dwie  jasnie  a moze  jestesmy  jednym narodem 
    pod jednym dachem  a  mowiny  roznymi dialektami Co???
Ludw_K
Stary wyjadacz

2 maja 2010 r., godz. 02:06

a zreszta  co tumowic  przeciez  RTL niemiecki to polski TVN
 Polsat  to niemiecki  Sat 1
Szkoda - niestety - że ARD to nie polski TVP1, a TVP2 to nie niemiecki ZDF.
Gdyby tak było, to znaczy, gdybym włączając telewizor w celu obejrzenia jakiegoś programu czy filmu o godzinie określonej w programie nie musiał tracić kilku (czasem może i kilkunastu) minut w oczekiwaniu na daną audycję wysłuchując steku bzdur o proszkach do prania, podpaskach, kredytach które mają rzekomo być lekarstwem na moje problemy finansowe, potrawkach dla psów i kotów, samochodach na kóre nigdy nie będzie mnie stać itp, gdybym w telewizji publicznej mógł obejrzeć film bez zakłóceń w postaci wyświetlanego w różnej formie programu telewizyjnego czy jak kto woli autoreklamy, gdybym mógł obejrzeć i wysłuchać serwisu informacyjnego trwającego 15min, a zawierającego znacznie więcej niż obecnie ma to miejsce wiadomości wraz z prognozą pogody i najważniejszymi informacjami sportowymi bez przerw na reklamy i zwiastuny - to wówczas płacenie abonamentu nie byłoby dla mnie przykrym lecz zwyczajnym obywatelskim obowiązkiem.
karoldabrowa
Starszy forumowicz

2 maja 2010 r., godz. 18:04

Abonament płaci się za możliwość odbioru i konserwację  między innymi.
Abonament na tv publiczna to jakby forma daniny, podatku na tę tv.
We wszystkich krajach EUgdzie istnieje tv publiczna jest równiez abonament.
Z abonamentu powstaje większość programów szczególnie tych  kulturalnych.

Przepraszam, ale słuchając i oglądając TVP1 mam wrażenie , że jest to telewizja polityczna jednego ugrupowania a mianowicie PISu, to może niech łożą na nią członkowie tej partii.
Abonament, jak najbardziej ale najpierw musi być to medium publiczne nie zaś polityczne.
Przykład pożal się Boże wypocin Pana Pospieszalskiego czy program Pana Bronisława W. są tego niezbitym dowodem.
Mam nadzieję, że znajdzie się w końcu miotła , która wymiecie politruków i zrobi z TVP1 prawdziwą telewizję publiczną.
wilczek1604
Forumowicz
**

7 maja 2010 r., godz. 16:53

co prawda to prawda dlaczego mam płacić za TVPiS ... mam Cyfrowy Polsat i jak chcą to niech mi kanały tvp zabiorą... zauważyłem że dają coraz więcej reklam , wiadomości kończą się o 19.55 a film wieczorny zaczyna się o 20.28 !  niby nie przerywają reklamami ale wcześniej jest ich tyle co na jedno wychodzi.
karoldabrowa
Starszy forumowicz

8 maja 2010 r., godz. 12:18

co prawda to prawda dlaczego mam płacić za TVPiS ... mam Cyfrowy Polsat i jak chcą to niech mi kanały tvp zabiorą... zauważyłem że dają coraz więcej reklam , wiadomości kończą się o 19.55 a film wieczorny zaczyna się o 20.28 !  niby nie przerywają reklamami ale wcześniej jest ich tyle co na jedno wychodzi.

A w PIS..u z taką publiczną telewizją i jej prezesem Orłem , który tak naprawdę jest sługusem J.K. , zdechły wróbel nie orzeł.
blond6
Forumowicz
**

23 maja 2010 r., godz. 14:12

Mam wdomu dwie satelity i płacę duże pieniądze dlaczego tvp nie morze ztego sobie wziąść. niech zakodują swoje programy a jestem przekonany że nikt do nich nie wruci.Wtelewizi publicznej jest tylko kłamstwo wasze sondaże są beznadziejne kłamliwe jesteście telewizją tylko jednej parti
karoldabrowa
Starszy forumowicz

24 maja 2010 r., godz. 09:12

Mam wdomu dwie satelity i płacę duże pieniądze dlaczego tvp nie morze ztego sobie wziąść. niech zakodują swoje programy a jestem przekonany że nikt do nich nie wruci.Wtelewizi publicznej jest tylko kłamstwo wasze sondaże są beznadziejne kłamliwe jesteście telewizją tylko jednej parti

Dobrze , że komisji nie zdominowali.
"Solidarni 2010" - film propagandowy
- Piętno jednostronności i tendencyjnego doboru wypowiedzi są nad wyraz czytelne. Nie są zaletą tego filmu ani cnotą jego autorów - tak komisja etyki TVP oceniła film Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego "Solidarni 2010".

90-minutowy film o ludziach, którzy przyszli pod Pałac Prezydencki po katastrofie z 10 kwietnia, pokazała TVP 1 w porze o największej oglądalności, tuż po głównych "Wiadomościach", łamiąc ramówkę. Film okrzyknięto "propagandówką PiS" - TVP 1 jest rządzona przez ludzi sympatyzujących z tą partią.
Komisja etyki wydała orzeczenie w piątek. Autorom zarzuca naruszenie zasad rzetelności i bezstronności. "Temat filmu bardzo potrzebny, a warsztatowo i dziennikarsko nieudany z powodu jednostronności oraz przeprowadzenia dowodów do z góry założonej tezy" - czytamy w orzeczeniu. Komisja nazwała film "propagandą", "rozbudowaną sondą uliczną" i "wideo-notacjami", ale nie dokumentem.

Zdaniem komisji o propagandowym charakterze świadczy "jednostronny dobór wypowiadających się osób" i "jednostronny przekaz". Ten przekaz to: "spisek, zamach, prawdziwi Polacy są tu, a ci, których tu nie ma, to nie Polacy, to nie patrioci" i "ci, którzy przed katastrofą wypowiadali się o prezydencie i parze prezydenckiej krytycznie, to nie są prawdziwi Polacy i prawdziwi patrioci".

W filmie wystąpił aktor Mariusz Bulski. Komisja uważa, że zatajenie jego zawodu "podważyło autentyczność wypowiedzi". Bo nie wiadomo, czy "mówi to, co myśli, czy wypowiada przygotowane teksty".

O Janie Pospieszalskim komisja napisała, że jest "identyfikowany z konkretną opcją polityczną", podchodzili do jego kamery ci, którzy podzielali jego poglądy, a on wypowiedzi nie "moderował".

TVP1 dostało się za "brak redakcyjnego nadzoru" i za wyemitowanie programu "w upublicznionym kształcie", czyli z błędami warsztatowymi (brak dramaturgii, logiki i dyscypliny).

W komisji etyki TVP zasiadają: Wanda Ziembicka-Hass (szefowa), Krystyna Proniewicz-Jaszczak, Stanisław Pieniak, Halina Marszałek-Mrozowska, Małgorzata Żarnecka, Michał Nekanda-Trepka.
stolarczyk
Użytkownik
*

7 czerwca 2010 r., godz. 19:08

Nie chce mi się otwierać nowego wątku, a kwestia abonamentu jest w sam raz miejscem na moje oburzenie. Mrugnięcie

TELEVIZORNIA POLSKA CZY WAS POWALIŁO ZNOWU?

Znowu te same seriale i filmy wypełniają czas pomiędzy kiepskimi reklamami? Właśnie leci Alternatywy, a wy będzięcie nas atakować kolejny raz Pa[z|nc]ernymi, Janosikiem, 40-latkiem i innymi ochłapami które wam zostały po komunie po raz kolejny w tym samym roku? Jak ktoś nie widział to kioski są zawalone rozmaitymi pismami z DVD wypełnionymi waszymi archiwami.

Za co mamy płacić ten ABONAMENT?

Dajecie się okradać, polityka programowa nie istnieje, a naród ucieka na inne kanały lub do Internetu bo ciekawiej.

Może w ramach letniej ramówki podepniecie w dźwięk jakieś wesołe radio, a na ekranie będziecie pokazywać zdjęcia ze swoich wakacji. Przynajmniej będziemy wiedzieli czy potraficie coś zrobić z pieniędzmi narodu!

Co?
Dominik70
Użytkownik
*

9 czerwca 2010 r., godz. 23:23

Witam, ja sprawę abonamentu pojmuję jasno mianowicie jeśli jest zapisane ustawowo iż musimy opłacać abonament radiowo-telewizyjny to musimy płacić i tyle.
Kwestia wszystkich innych podmiotów gospodarczych jest na tyle jasna iż nikt za nas opłaty abonamentowej nie będzie uiszczał. Płacimy kablówką i platformą cyfrowym za ich własne produkcje i dostarczanie kanałów telewizji publicznej do naszych odbiorników.
Jestem zdumiony zachowaniem forumowiczów którzy psioczą na TVP, ja mówię stanowczo nie dla szkalowania telewizji publicznej to tak jak byśmy sami siebie szkalowali a że żądzą są pisowcy, to się wkrótce zmieni.
Każdy z nas może mieć odrębne zdanie i musimy to szanować aczkolwiek nie odpowiada mi podejście rydzyk-owej tv że ona to dobro a to cą ją otacza to samo zło. Inna sprawa jest z pozostałą śmietanką komercyjną która uważa nas za kretynów i serwuje pozycje programowe wprawiające w zamierzony nastrój podając gotowe rozwiązanie, byśmy czasem nie zaczęli myśleć.

Atheisteam
Forumowicz
**

20 czerwca 2010 r., godz. 21:59

Kładę lachę na abonament!!! Telewizja publiczna czy prywatna? Polsat nie bierze kaski za swój kanał a niczym się nie różni. Mam telewizor ale potrzebny mi do DVD i konsoli, radia nie wypruje z odtwarzacza...nie mam anteny i piedrolę TV!!! Buziak
Atheisteam
Forumowicz
**

20 czerwca 2010 r., godz. 22:03

Kładę lachę na abonament!!! Telewizja publiczna czy prywatna? Polsat nie bierze kaski za swój kanał a niczym się nie różni. Mam telewizor ale potrzebny mi do DVD i konsoli, radia nie wypruje z odtwarzacza...nie mam anteny i piedrolę TV!!! Buziak
Banda złodzieji co ustawą chcą zmusić nas do płacenia tego czy tamtego. **** państwo policyjne!!! Należy bojkotować wybory!!!
gosiunia09
Gość
20 czerwca 2010 r., godz. 23:19

Banda złodzieji co ustawą chcą zmusić nas do płacenia tego czy tamtego. **** państwo policyjne!!! Należy bojkotować wybory!!!
Szok Chyba żartujesz. Policja ściga za niepłacenie abonamentu tv np. w Wielkiej Brytanii. We wszystkich krajach UE gdzie istnieje tv publiczna płaci się abonament.
Strony: [1] 2   Do góry
Zaloguj się
//