Wątek Wątek: "Nowe otwarcie" forum Warto Rozmawiać
Karol Wojteczek
Moderator

3 marca 2010 r., godz. 10:30

Witam. Nazywam się Karol i od dnia dzisiejszego mam przyjemność moderować forum programu "Warto Rozmawiać".

W najbliższy czwartek (04 III) nastąpi "nowe otwarcie" programu w odświeżonej oprawie audiowizualnej - nowa czołówka, muzyka, scenografia. Zmianie nie ulega natomiast sama istota "Warto", w dalszym ciągu program poruszać będzie ważne, często niezauważane przez inne media tematy społeczne, obyczajowe i polityczne.

Oprócz oprawy nowinką będzie próba szerszego wejścia programu w sieć i aktywizacji oglądających nas internautów. Jako element tego planu począwszy od najbliższego wydania na forum pojawiać się będą jako wątki zapowiedzi kolejnych odcinków, które zawierać będą krótkie streszczenia przygotowywanego przez redakcję tematu oraz ewentualnie innych rozważanych przez nią do przygotowania tematów. W miarę czasu i umiejętności będę starał się również pomagać telewidzom, którzy po programie mają jakieś pytania i wątpliwości.

Na forum programu obowiązywać będą ogólne zasady regulaminu forum TVP http://forum.tvp.pl/index.php?topic=21981.0  (http://forum.tvp.pl/index.php?topic=21981.0) Życzę wszystkim naszym forumowiczom owocnej dyskusji w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia.

Pozdrawiam
Karol Wojteczek
Moderator

4 marca 2010 r., godz. 16:42

Łamiąc forumową zasadę unikania postu pod postem pozwolę sobie zalinkować nowootwarte profile programu na Facebooku, Twitterze i Blipie. Już niedługo będzie można na nich śledzić nasze działania i działania zaprzyjaźnionych z nami instytucji. Pozdrawiam, Karol

http://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=100000758698001 (http://www.facebook.com/home.php?#!/profile.php?id=100000758698001)
http://twitter.com/WartoRozmawiac
http://wartorozmawiac.blip.pl/
SaoPaulo
Forumowicz
**

5 marca 2010 r., godz. 00:48

Obserwujac zmiany jakie zachodza w telewizji (a zwlaszcza w pr.1TVP i INFO) mam do Pana zasadnicze pytanie: czy to "nowe otwarcie" i jak mniemam nowy moderator, to ten sam trend co wyrzucenie Anity Gargas i brak Misji Specjalnej czy odwrotnie? Nazwiska z telewizji niewiele mi mowia, ale Panska wiadomosc  jakos tak mi zapachniala z lekka cenzura i pewnego rodzaju ukierunkowaniem programu Warto Rozmawiac na tory tzw. poprawnosci politycznej i checia "trzymania reki na pulsie".
Oczywiscie na koniec dodam, ze zmiany jakie zachodza w telewizji sa po prostu skandaliczne, a chetnie napisalabym kilka slow swojej opinii na temat niektorych prowadzacych rozne programy publicystyczne tylko nie wiem gdzie na ktorej stronie TVP zeby to do nich dotarlo .
Karol Wojteczek
Moderator

5 marca 2010 r., godz. 12:25

Obserwujac zmiany jakie zachodza w telewizji (a zwlaszcza w pr.1TVP i INFO) mam do Pana zasadnicze pytanie: czy to "nowe otwarcie" i jak mniemam nowy moderator, to ten sam trend co wyrzucenie Anity Gargas i brak Misji Specjalnej czy odwrotnie? Nazwiska z telewizji niewiele mi mowia, ale Panska wiadomosc  jakos tak mi zapachniala z lekka cenzura i pewnego rodzaju ukierunkowaniem programu Warto Rozmawiac na tory tzw. poprawnosci politycznej i checia "trzymania reki na pulsie".

Nic takiego nie miałem na myśli i nie wiem skąd takie odczucie. Tak czy siak bez obaw  Mrugnięcie Jeśli idzie o moje nazwisko to nic Panu nie powie z całą pewnością  Mrugnięcie W każdym razie w redakcji WR jestem od 1,5 roku. Jeśli na forum coś się zmieni to najwyżej w stronę większego porządku technicznego - brak zdublowanych postów, tematów, etc. oraz szersza o informacja o naszych jako programu działaniach. "Nowe otwarcie" w programie ma wymiar wyłącznie estetyczno-realizacyjny, a nie merytoryczny.

Jeśli chce Pan znać moją prywatną opinię, to również nie podoba mi się decyzja o odwołaniu p. Anity i brakuje mi na ramówce Misji, która nas jako redakcję również inspirowała. Pozdrawiam
mango49jk
Starszy forumowicz

5 marca 2010 r., godz. 12:48

Mam nadzieję że tak będzie tylko wyrzucenie Pani Gargas za emisję filmu w którym nie podano ani jednego nieprawdziwego faktu ,zablokowanie powtórnej emisji ,"wykopanie"np programu BW przedstawia na środek nocy itp pozwala mieć obawy.
Jeśli chodzi o red.Gargas to wielu niby się nie zgadza niby protestuje ale nie robi nic.
unikalny
Forumowicz
**

5 marca 2010 r., godz. 19:18

Mam pytanie - inne programy publicystyczne pojawiaja sie od razu po emisji w archiwum do ogladania. Warto rozmawiac nigdy. Nadal nie ma wczorajszego odcinka. Poprawcie i to!!!
SaoPaulo
Forumowicz
**

7 marca 2010 r., godz. 17:21

Nic takiego nie miałem na myśli i nie wiem skąd takie odczucie. Tak czy siak bez obaw  Mrugnięcie Jeśli idzie o moje nazwisko to nic Panu nie powie z całą pewnością  Mrugnięcie W każdym razie w redakcji WR jestem od 1,5 roku. Jeśli na forum coś się zmieni to najwyżej w stronę większego porządku technicznego - brak zdublowanych postów, tematów, etc. oraz szersza o informacja o naszych jako programu działaniach. "Nowe otwarcie" w programie ma wymiar wyłącznie estetyczno-realizacyjny, a nie merytoryczny.

Jeśli chce Pan znać moją prywatną opinię, to również nie podoba mi się decyzja o odwołaniu p. Anity i brakuje mi na ramówce Misji, która nas jako redakcję również inspirowała. Pozdrawiam
Jezeli tak jest w istocie, to bardzo sie ciesze i "tak czy siak" mam nadzieje, ze WR bedzie bezkompromisowo pokazywalo sprawy, ktore sa wazne dla Polski i ludzi, ktorzy tutaj mieszkaja.
Mam w zwiazku z tym pytanie czy redakcja i p.Pospieszalski wroci do tematu spoldzielni mieszkaniowych i "pociagnie" ten temat dalej? Ten problem bardzo nurtuje olbrzymia rzesze Polakow, a zwlaszcza Warszawiakow.W wielu miastach Polski sprawa przeksztalcenia gruntow we wlasnosc zostala juz dawno zrealizowana z 95% znizka, a w Warszawie Bufetowa wraz z wiekszoscia wladz spoldzielni (prezesi +skorumpowane RN) skutecznie to blokuja. Jednym z przejawow tego blokowania jest wymysl Rady Miasta(wiadomo kto tam ma wiekszosc), ze jezeli w budynku mieszkalnym jest chocby malenki lokal uzytkowy, to nie ma znizki na grunt.Rada miasta wymyslila sobie taki zapis, ze bonifikata jest wtedy gdy na gruncie jest posadowiony budynek sluzacy wylacznie do mieszkania. Jest to zapis bzdurny, a wrecz rozboj w bialy dzien.Rownie dobrze mozna byloby podjac taka uchwale, ze tylko te spoldzielnie maja bonifikate, ktorych budynki beda mialy np dachy spadziste, a nie plaskie albo gdy wysokosc mieszkan bedzie powyzej 3m. Jest to po prostu zmowa urzedniczo-prezesowska azeby wyeliminowac olbrzymia wiekszosc spoldzielni z mozliwosci tzw.uwlaszczenia sie na gruncie.
Dlaczego pisze zmowa urzedniczo-prezesowska? Ano dlatego, ze Bufetowej, a zatem PO zalezy na tym zeby nie stracic gruntow poniewaz gdy mieszkancy tych budynkow uwlaszcza sie na gruntach to juz nigdy nie bedzie mozna gruntow przejac, nigdy jakos "zakombinowac" z deweloperami, przejmujac te grunty po skonczeniu sie umowy o wieczyste uzytkowanie.To samo dotyczy prezesow spoldzielni.Dzialaja w symbiozie z wladzami miasta i jedni bez drugich nic nie moga zrobic ale dzialajac razem moga skutecznie blokowac zapedy spoldzielcow do  ich niezaleznosci,autonomii. Coz znaczylby taki prezes spoldzielni gdyby spoldzielcy stali sie pelnoprawnymi wlascicielami mieszkan z gruntami, nie byloby mozna juz"dzielic i rzadzic", nie mozna byloby sprzedac jakiejs dzialki i niezle przy tym zarobic "pod stolem", trzeba byloby sie o wiele bardziej liczyc z czlonkami spoldzielni w ktorej teraz jest sie takim PREZESEM SPOLDZIELNI a nie po prostu- prezesem spoldzielni (takim zarzadzajacym).Takie spoldzielnie i ich skostniale struktury jakie sa w Polsce to jest relikt przeszlosci rodem z PRL'u. Nie maja nic wspolnego z prawdziwa spoldzielczoscia! Znam to co sie dzieje w spoldzielni od podszewki poniewaz walcze z tymi patologiami od kilkunastu lat!!!!! Najgorsze jest to, ze sami spoldzielcy robia sobie to "kuku" poniewaz nie interesuja sie tym co sie dzieje w ich spoldzielni i sadza, ze jezeli im sie na glowe nie leje, to wszystko jest w najlepszym porzadku!Az w koncu jak sie "mleko rozleje" i jest juz po herbacie, to zaczynaja sie interesowac sprawa. Tak jest w dziesiatkach spoldzielni gdzie sprzedaja budynki z lokatorami, gdzie wieczyste uzytkowanie wzrasta z kilkuset zlotych do kilku tysiecy i dopiero wtedy jest rwetes. A niestety nie da sie niczego zrobic w kilka osob. Dlatego tak wazne jest naglasnianie tego w mediach!!! Jezeli spoldzielcy uslysza, ze takie rzeczy dzieja sie w innych spoldzielniach, to moze zainteresuja sie tym czy w ich spoldzielni jest wszystko w porzadku.
Pozdrawiam
Karol Wojteczek
Moderator

7 marca 2010 r., godz. 17:42

Mam w zwiazku z tym pytanie czy redakcja i p.Pospieszalski wroci do tematu spoldzielni mieszkaniowych i "pociagnie" ten temat dalej?

Jest niemal pewne, że wrócimy, ale nie jestem w stanie w tej chwili określić kiedy. Natomiast odbiór społeczny (ilość listów i telefonów do redakcji) po programach dot. nieprawidłowości w spółdzielniach (oraz ich duża oglądalność) jak najbardziej skłania nas do pamiętania o temacie. Sami nie zdawaliśmy sobie początkowo sprawy z ogromnej skali zjawiska i na pewno jeszcze "pociągniemy" ten temat ważny dla tak wielu ludzi. Tym bardziej, że inne media biorą się za to nad wyraz niechętnie.
SaoPaulo
Forumowicz
**

9 marca 2010 r., godz. 09:50

To moze w tym watku pozwole sobie zadaj jeszcze jedno pytanie.Zadawalam je juz na forum w innym miejscu, ale nikt nie uzyskalam informacji.Wiele lat temu (nawet nie potrafie okreslic jak wiele) widzialam w telewizji film dokumentalny o zeslancu prawdopodobnie gdzies z Kresow na Syberie. Opowiadal sam bohater o swoich przejsciach, o tragediach jakie sie tam rozgrywaly. Bardzo chcialabym sie dowiedziec kto to opowiadal i chetnie zobaczylabym ten film jeszcze raz. Moze jeszcze pewne fakty, ktore zapamietalam naprowadza kogos na slad tego filmu. Np. opowiadal jak go wiezli przez wiele miesiecy na proces 16-tu w charakterze swiadka, jak po kilku latach lagrow nie poznal siebie w lusterku gdy mial sie doprowadzic do porzadku przed tym procesem. Gdy opowiadal o swoich losach, to byl juz w Polsce, natomiast walczyl o to zeby sciagnac do Polski swoja zone.Czy ktos moze przypomina sobie ten film?
Nie pamietam ani tytulu ani nazwiska glownego bohatera. Ten dokument zrobil na mnie ogromne wrazenie i bardzo chcialabym go jeszcze raz obejrzec.. Licze na to, ze ktos moze zapamietal i "podrzuci" mi jakies szczegoly.
Swoja droga, to bardzo sie dziwie, ze nigdy wiecej nie natrafilam na ten film, a....szkoda. Uwazam, ze takie dokumenty powinno sie Polakom pokazywac nieustannie, zebysmy nie zapomnieli co nas spotykalo ze strony "przyjaciol" i zebysmy zawsze mieli z tylu glowy co nas moze spotkac jezeli stracimy instynkt samozachowawczy i CZUJNOSC!!
Pozdrawiam
unikalny
Forumowicz
**

12 marca 2010 r., godz. 20:01

Gorący temat - 12.03.2010, 18:20 juz dostepny po 19ej;
to samo z Tomaszem Lisem, Forum, Minela Dwudziesta;

"Warto rozmawiac" ciagle tylko odcinki z lutego;
Skandal.
unikalny
Forumowicz
**

12 marca 2010 r., godz. 21:15

Program "Forum" dzisiaj dostępny tuz po 21ej; a skonczyl sie przed 21ą. Będę was męczył aż tego nie poprawicie, ponieważ materiał nie podlega już montażowi - wystarczy wrzucić plik na serwer do odpowiedniego katalogu!!!
e-dude
Użytkownik
*

14 marca 2010 r., godz. 09:52

Dzisiaj jest juz 15 marca, a program w dalszym ciagu nie jest dostepny w wersji elektronicznej. Chcialbym wiedziec, czy ma to cos wspolnego ze ostanimi 'zmianami' w TVP, niedostepnoscia programu w kraju ktorym mieszkam, czy tez jest to zwykle zaniedbanie. Jak slusznie zauwazyl moj przedmowca, Tomasz Lis jest dostepny w kilkanascie minut po emisji, do tego znakowicie zareklamowany. Dleczego "Warto Rozmawiac" nie? Proponuje zastanowic sie nad tym. Wydaje mi sie, ze programy takie jak ten na ktorego forum aktualnie jestesmy, czy np. 'BW Przedstawia' sa bardziej atrakcyjne dla widzow mieszkajacych za granica niz w wspomniany juz, mierny T. Lis. Jezeli, ktos decyduje sie na uiszczanie oplaty, to po to by ogladac programy na poziomie, prezentujace pewien poziom intelektualny, nie zas pseudo-publicystyke, ktora wlasciwie jest albo tania rozrywka, albo proba rehabilitacji trupow z PRL. Nie wiem, na ile wazny jest moj glos, ale mysle, ze wielu z tych ktorzy oplacaja abonament w kraju, badz oplate techniczna, by ogladac telewizje przez internet robia to dlatego, ze oczekuja czegos wiecej niz medialnej papki. 'Warto Rozmawiac', obok kilku innych programow na poziomie warte jest oplaty, a bez tego typu programow ciezko moze moze byc sprzedac telewizje w formie internetowej.
KYU
Użytkownik
*

15 marca 2010 r., godz. 01:22

A najlepsze jest to, że odcinek z 04.03.2010 był już dostępny na tej stronie, potem znikł. No chyba, że ja mam kilkudziesięciminutowe omamy. Pozdrawiam.
Przmek
Starszy forumowicz

17 marca 2010 r., godz. 18:42

To moze w tym watku pozwole sobie zadaj jeszcze jedno pytanie.Zadawalam je juz na forum w innym miejscu, .....

Zgadzam sie z panem. I to nie tylko chodzi o "Czujnosc" ale kto nie jest ciekaw i nie zaduma sie nad losem swoich rodakow
ten nie jest wart ... (no na przyklad funta klakow).  Sa profesorowie  (nie chce wymieniac nazwiska) ktorzy twierdza, ze ta "odlegla" historia jest nam nie potrzebna, potrzeba nam nowej historii (wyspiewaja nam)  i "nowych bochaterow", a ja mowie, ze bez historii bedziemy isc po omacku, a tymi nowymi bohaterami niech sobie wytapetuja mieszkania. Potrzeba wiecej filmow dokumentalnych. Po co maja lezec tylko na polkach.  BBC pokazuje wiecej filmow o naszej historii niz my sami.

unikalny
Forumowicz
**

18 marca 2010 r., godz. 20:32

Nie proście się dziadów, jest na youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=hKW6J3L0h1U
Strony: [1] 2 3 ... 16   Do góry
Zaloguj się
//