Wątek Wątek: Błędy lekarskie
sylwia g-j
Użytkownik
*

12 lutego 2009 r., godz. 22:37

Witam...bardzo serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które były "bohaterami" reportażu o błędach lekarskich w dniu 12 lutego 2009r. godz: 22:00, do odwiedzenia strony www.bledylekarskie.pl, którą założyli poszkodowani pacjenci w wyniku błędu lekarskiego.
Na tej stronie można umieścić "swoją historię".
Jest również forum dyskusyjne.
Jest nas nie wielu mimo, że błędów medycznych w naszym kraju nie brakuje, ale mam nadzieję, że informacje przesyłane przeze mnie i moje koleżanki, kolegów zaowocują tym, że właśnie na tej stronie się zjednoczymy i zmienimy coś w tej kwestii...

Informacja dla Piotra O....nie wiem czy mnie pamiętasz, chodziliśmy razm do Technikum Leśniego w Strościnie. Po obejrzeniu reportażu próbowałam odnaleźć Cię przez portal "nasza-klasa" niestety nie jesteś na tej stronie zalogowany. Proszę Cie o kontakt - moje namiary - adres @ znajdziesz na stronie www.bledylekarskie.pl

sylwia g-j
sylwia g-j
Użytkownik
*

12 lutego 2009 r., godz. 23:06

Małe sprostowanie do wiadomości dla Piotra O. - kiepsko szukałam Cię na portalu "nasza-klasa" Uśmiech źle wpisałam Twoje nazwisko.
Masz wiadomość na portalu "nasza-klasa"

pozdrawiam

sylwia g-j
laska2008
Gość
13 lutego 2009 r., godz. 00:02

w nawiązaniu do ostatniego programu Pani Elzbiety Jaworowicz, z dn. 12.02.2008 - Panie Docencie Grzesiowski (taki z Pana równy gośc) - co Pan wygaduje?Co? - RĘKAWICZKI OCIEKAJĄCE GRONKOWCEM?Co? Czy Pan sie słyszy???
 Znam Pana z pola zawodowego - Jaki PAN MA kontakt z "zywym " pacjentem?. wszak PAn to tylko prace naukowe, i jAk usłyszałam o tym gronkowcu ociekającym z rękawiczek - czy Pan kiedys widział bakterie na ŻYWO?Co?, nie sądze!, pod mikroskopem chyba, a od zwykłych ludzi (CIERPIĄCYCH, BEZ NÓG!!!)Pan oczekuje....śmieszne...coś więcej ma Pan do powiedzenia...Żenujące...GRONKOWIEC OCIEKAJĄCY Z RĘKAWICZEK!!! - A TAKI pAN NIBY SPEC...EHEHEHH...KOŃ BY SIE UŚMIAŁ!!!7755da375c Duży uśmiech

Pozdrowienia,

zawiedziona
agaozar
Użytkownik
*

18 lutego 2009 r., godz. 13:50

Wiatam....Jestem tu nowa,ale po obejrzeniu ostatniego odcinka musiałam tu zajrzeć.Ja też przeżyłam podobną historię. Otóż 1,5 roku temu urodziłam dziecko, które zostało zarażone w szpitalu gronkowcem złocistym. Przeszliśmy trzy operacje w ciągu pierwszych dwóch tygodni życia mojego skarba. Na początku lekarze mówili o zakażeniu w szpitalu, ale później jak zwykle bronili się nawzajem i wszystko ucichło. Chciałabym oskarżyć szpital,ale nie wiem jak sformulować pismo i do kogo? Może jest ktoś kto wie jak załatwić tą sprawę? Mojego synka czeka jeszcze kilka zabiegów lub operacji,bo gronkowiec uszkodził mu część odpowiadającą za wzrost kości ma krótszą nóżkę.
Pozdrawiam...
sylwia g-j
Użytkownik
*

18 lutego 2009 r., godz. 16:57

Do: agaozar

Po pierwsze zapraszam Cię na na stronę www.bledylekarskie.pl

Na tej stronie znajdziesz też inne osoby, które są ofiarami błędów lekarskich...można się z nimi skontaktować, są podane adresy e-mail.

Muszę Cię uprzedzić, że jeżeli się zdecydujesz na podjęcie walki o SPRAWIEDLIWOŚĆ i PRAWDĘ to na pewno nie będzie łatwo. 
Jeżeli tej walki nie podejmiesz to do końca życia będziesz miał(a) wyrzuty sumienia, że nic absolutnie nic nie zrobiłeś(aś) by sprawę wyjaśnić. 
Zrób to nie tylko dla siebie, ale zrób to przede wszystkim dla dziecka. 

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest złożenie "Zgłoszenia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa" do Prokuratury Rejonowej. Poza tym złóż tę samą skargę do NFZ-tu, Izby Lekarskiej.
Jak wejdziesz na stronę na www.bledylekarskie.pl przy moim nazwisku znajdziesz "moją historię", na potrzeby strony zredagowałam zgłoszenie jakie złożyłam do Prokuratury.   

Przed złożeniem zgłoszenia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury i skargi do Izby Lekarskiej zdobądź pełną dokumentację medyczną ze szpitala, od wszystkich lekarzy u których byłaś z dzieckiem, którzy mogli by wnieść coś do sprawy. To bardzo ważne - uwierz mi, dla ratowania swojej kariery lekarze będą kłamać, nawet w Sądzie pod odpowiedzialność karna lub zasłaniać się będą niepamięcią co w konsekwencji nie będzie kłamstwem, a co za tym idzie nie poniosą żadnej odpowiedzialności. 
Musisz się bardzo dobrze przygotować. 
Nie rozpoczynaj walki przed Sądem na własną rękę tzn. zakładając sprawę cywilną, gdyż powołanie biegłych i koszty z tym związane po prostu Cię "zniszczą" finansowo. Po złożeniu zawiadomienia do prokuratury zostanie wszczęte postępowanie w sprawie.
Prokurator będzie badał, kto popełnił błąd, powoła biegłych z Akademii Medycznych, którzy po zapoznaniu się całością materiałów zgromadzonych do tej pory czyli:
- Twoje doniesienie, zeznanie,
- dokumentacja medyczna /wypisy ze szpitala, wyniki, kopie kart z książeczki RUM/ 
- zeznania świadków, 
- zeznania lekarzy, 
- dokumentacja medyczna ze strony lekarzy, szpitala 
wydadzą opinię. 
Ważne: 
Po złożeniu doniesienia do Prokuratury, gdy już zostanie wszczęte postępowanie, zostaniesz przesłuchana(y) przez Prokuratora.
Możesz zapytać na koniec przesłuchania co dalej będzie się działo w tej sprawie.
Prokurator wyjaśni Ci co ma zamiar dalej w tej sprawie zrobić, jeżeli powie, że prześle dokumenty do AM by biegli wydali opinię pamiętaj, by zażądać by opinia była wydana przez Profesora z danej dziedziny. 
Wiem z własnego doświadczenia, że jeżeli opinia jest pisana przez Profesora to jest rzetelna, obiektywna. Jeżeli opinię pisze lekarz bez tytułu to opinia jest stronnicza. 
Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować daj znać chętnie Cię poinformuję jak zacząć i jak wygląda walka o PRAWDĘ, SPRAWIEDLIWOŚĆ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ. 
Jest ciężko, ale uważam, że warto...

sylwia grygierczyk-jabłońska
sylwia g-j
Użytkownik
*

18 lutego 2009 r., godz. 17:01

Do: agaozar

...i jeszcze jedno, bardzo ważne...skoro minęło już 1,5 roku od zdarzenia masz nie wiele czasu, ponieważ, po 3 latach od zdarzenia następuje przedawnienie...tak więc jeżeli myślisz poważnie o wszczęciu jakiegokolwiek postępowania to zrób to jak najszybciej...

sylwia g-j
Anna S
Użytkownik
*

19 lutego 2009 r., godz. 08:58

www.bledylekarskie.pl

Anna Spyra

Apeluję do wszystkich kobiet, które planują ciążę - jak i do tych, które spodziewają się dziecka, zwracajcie uwagę na następujące kwestie:

* Ciąża i poród wymaga szybkiego uporządkowania. Winny być traktowane w interesie zdrowotnym kobiety i noworodka, a nie w interesie finansowym szpitala i pracowników medycznych. Czas wyeliminować rutynę i przestarzałe praktyki!
    * Wprowadzenie standardów opieki okołoporodowej w formie aktu prawnego z uporządkowaniem usług w tym zakresie. Wzmocnienie kobiety ciężarnej jako ?klienta usług medycznych pod ochroną?.
    * Przestrzeganie praw pacjenta nie jako dodatku do właściwej opieki, ale jako prawa do godnego porodu i opieki nad noworodkiem.
    * Rozwiniecie profilaktyki badań bakteriologicznych (wymaz z szyjki macicy). Pozwoli to uniknąć ciąż przedwczesnych i zagrożeń noworodków. Takie zakażenia często kończą się śmiercią albo trwałym kalectwem. Należy podczas ciąży zwracać szczególną uwagę, aby ginekolog pobrał wymaz z szyjki macicy ciężarnej, pozwoli to uniknąć zakażeń wewnątrzmacicznych.
    * Stopień referencji szpitala plus standardy zawarte w umowie z NFZ. Wybierając szpital - należy zwrócić uwagę na standardy opieki okołoporodowej, jakie ma zawarte w umowie z NFZ i czy może je zapewnić.
    * Podczas pobytu w szpitalu zwracać uwagę na prowadzenie dokumentacji medycznej, która powinna być dokładna - dotyczy to matki i dziecka. Jest to dowód dla nas i dla lekarza. Pamiętajmy o tym - wszelkie braki w dokumentacji mogą być wykorzystane nie tylko przez nas, ale także na korzyść(nieuczciwego) lekarza.
    * Opieka lekarska powinna być prowadzona na najwyższym poziomie. Nie pozwólcie lekarzom lekceważyć Waszego złego samopoczucia czy bóli porodowych. Wszystko to bowiem może mieć wpływ na późniejsze rokowania dotyczące porodu i zdrowia dziecka.       

Dlatego uczulam przyszłe matki, które trafiają do szpitala, że są klientkami kupującymi usługę za którą płacą - opłacając składki zdrowotne. Żądajmy odpowiedniej jakości tych usług. PRZEŻYJMY NARODZINY SZCZĘŚCIA, A NIE TRAGEDII. PRZEŻYŁAM TO DRUGIE, DLATEGO UCZULAM WSZYSTKICH!

Góra   |    Drukuj            

lenceknemo
Użytkownik
*

27 kwietnia 2011 r., godz. 11:27

psyhitra robi skore:
www.lenceknemo666.republika.pl

LENCEK/NEMO
lenceknemo
Użytkownik
*

15 grudnia 2011 r., godz. 06:18

zmiana adresu i wogle stronki
www.skorka.za.pl

też ciekawe
www.prokurator.za.pl

pomocy !!!
cool48
Forumowicz
**

konsultacje bezplatne !!!

7 lutego 2012 r., godz. 15:26

bezplatne porady ,odszkodowania tel 794213288
Pozdrowienia,

zawiedziona
[/quote]

bogdan
cool48
Forumowicz
**

konsultacje bezplatne !!!

7 lutego 2012 r., godz. 15:27

za BŁĘDY kazdy powinien zaplacic,bezplatne konsultacje dla poszkodoawanych 794213288

bogdan
werosparos
Użytkownik
*

23 sierpnia 2013 r., godz. 15:13

Jeżeli podejrzewacie Państwo, że staliście się ofiarą błędu medycznego wystarczy przesłać do nas dokumentację medyczną oraz opis sprawy drogą elektroniczną lub za pośrednictwem poczty. Placówki medyczne mają obowiązek wydania kserokopii dokumentacji medycznej na wniosek pacjenta lub osoby przez niego upoważnionej. Konieczne jest zapoznanie się z całością dokumentacji medycznej a nie tylko z kartami informacyjnymi czy zaświadczeniami lekarskimi.    
Przeprowadzamy bezpłatne konsultacje i w przypadkach, gdy są podstawy do ubiegania się o rekompensatę, możemy zaproponować przygotowanie pozaprocesowej opinii sądowo-lekarskiej. Opinie takie są sporządzane przez zespół lekarzy specjalistów różnych dziedzin w zależności od przedmiotu sprawy, w tym przez specj. med. sądowej, takich jak pracują w Zakładach Medycyny Sądowej, które wydaja opinie na zlecenia Sądów i Prokuratur. Dokładne koszty wydania opinii są ustalane dopiero po zapoznaniu z dokumentacją medyczną.   
Jeżeli potrzebujecie Państwo pomocy prawnej w prowadzeniu postępowania sądowego polecamy współpracujących prawników, którzy korzystając z naszych konsultacji i opinii przygotowują pisma procesowe oraz reprezentują Państwa w postępowaniu przed sądem.
Współpracujące kancelarie za wynagrodzenie przyjmują wcześniej ustalony procent od uzyskanego odszkodowania, a nasze usługi są już wliczone w te koszty.   
Wszelkie informacje wraz z danymi kontaktowymi dostępne są na naszej stronie:
 www.legeartismedica.pl
Strony: [1]   Do góry
Zaloguj się
//