Wątek Wątek: 07 zgłoś się
dawidoo94
Forumowicz
**
Wiadomości: 34


11 listopada 2008 r., godz. 16:46

Mam pytanie do TVP, a mianowicie kiedy znowu będziecie emitować ten kultowy serial? Można go oglądać dziesiątki razy i nigdy się nie znudzi.
Waldus_5
Starszy forumowicz
***
Wiadomości: 101


1 stycznia 2009 r., godz. 22:50

Też lubie ten serial a najlepiej mi sie go ogądało kilka lat temu w wakacje po północy. Jak na serial jest troche zadługi i brak w nim akcji ale ma ten klimat. Takim serialem z tamtych czasów który bym mógł oglądać częściej są Zmiennicy.
Waldus_5
Starszy forumowicz
***
Wiadomości: 101


15 lutego 2009 r., godz. 14:43

fajnie by było jak by TVP nakręciło 07 zgłos sie kilkadziesiat lat póżniej (czyli teraz). Co wy na to ?
dawidoo94
Forumowicz
**
Wiadomości: 34


29 marca 2009 r., godz. 12:40

fajnie by było jak by TVP nakręciło 07 zgłos sie kilkadziesiat lat póżniej (czyli teraz). Co wy na to ?

W jakiejś gazecie czytałem, że TVP rozważa taką możliwość, ale to były nieoficjalne informacje. Nam pozostaje tylko czekać. Na pewno jednak serial ten, który cieszy się ogromną liczbą fanów zyskał by sporą oglądalność.
dar grabiny
Stary wyjadacz
****
Wiadomości: 661

3 sierpnia 2014 r., godz. 21:34

Teraz już chyba za późno na jego realizację. Był na to czas kilka lat wcześniej. Po pierwsze nie żyje już reżyser serialu Krzysztof Szmagier. Nie wyobrażam sobie, żeby jakiś inny reżyser był w stanie oddać stylistykę, specyfikę dialogów, klimat tamtych odcinków w obecnych czasach. Np., żeby za realizację serialu miał się teraz wziąć np. Patryk Vega, Adek Drabiński cz inny reżyser od współczesnego kina sensacyjnego.

A poza tym sam Borewicz jest już za stary, żeby pracować w policji. Po 70. nikt już nie jest pełni służby. A sam Borewicz urodzony przed II Wojną Światową jest nawet starszy od grającego go Bronisława Cieślaka (1943 r.) Jak zwykle nasi się zgapili.

Serial można było normalnie kontynuować zaraz po zmianie ustroju przez kilkanaście lat, bez zwykłego roztkliwiania się nad tym, jak Borewicz przeszedł weryfikację. Można by to pokazać, ale właśnie w takiej formie, że nowa władza próbuje go jakoś usadzić, ale on się daje, w końcu nie ma sobie nic do zarzucenia w odróżnieniu od innych oficerów śledczych MO, którzy przecież też gładko ustawili się w nowej rzeczywistosci. On nie wsadzał politycznych. I wtedy byłby to faktycznie jedyny kryminalny serial, który z milicyjnego stał się policyjnym.

Co najwyżej można teraz faktycznie nakręcić napisaną przez Szmagiera książkę-scenariusz Komisarz Borewicz. 07 Zgłasza się po latach. Ale Borewicz i tak musiałby już być emerytowanym policjantem, który z własnej inicjatywy, albo na czyjąś prośbę włącza się w wyjaśnienie zagadki. Byłoby to swoiste pożegnanie się z Borewiczem. 
Strony: [1]   Do góry
Zaloguj się
//