TVP Łódź

(1/1)

Kpc21:
Piszemy tu o łódzkim oddziale TVP i serwisie informacyjnym Łódzkie Wiadomości Dnia (ŁWD).

Mi (jak pewnie prawie wszystkim widzom) nie podoba się obecna scenografia ŁWD. Wygląda ona tak (http://www.youtube.com/watch?v=o1n6NO0pTMA), 2. link (http://www.youtube.com/watch?v=1xBB0OX2ueM) (ciężko jest ją znaleźć w pliku graficznym, więc dałem link do nagrania). Tu (http://www.youtube.com/watch?v=sK818Nl1xdE&feature=related) znajdziecie studio ŁWD z lat 90-tych. jak widać wtedy ŁWD miały lepszą scenografię :) Przynajmniej były monitorki, a za prowadzącym nie było jakichś dziwnych brył (nawet jeśli nawiązują do słynnej artystki) tylko bluebox (a właściwie orangebox) z widokiem z dachu wieżowca przy ul. Sienkiewicza (przylega do niego siedziba TVP).
Bardzo fajne było też studio z takimi kwadratami na ścianie i ekranem LCD z logo ŁWD przy prezenterze. Na początku, ale bardzo krótko było zielone, a potem zmienili je i czołówkę na niebieskie.

Poza tym dlaczego w TVP Łódź pojawia się oprawa TVP Info? Wydaje mi się, że oddziały regionalne powinny raczej podkreślać swoją odrębność od TVP Info i wprowadzać własną oprawę.
Przy przejściu z TVP Info powinna być plansza taka jaką ma większość ośrodków (np. Szczecin, ostatnio też Kraków) albo ta plansza, co na TVP2. Jeśli TVP Łódź nie ma możliwości technicznej wprowadzenia własnej czołówki reklam, można wrócić do pierwszej z TVP Info (nie pojawiało się tam logo TVP Info; TVP Szczecin używa jej chyba do dziś, a na pewno była tam jeszcze w wakacje) albo przerobić czołówkę "międzyośrodkową"), tzn tą z TVP Szczecin.

Łódzki ośrodek jako najstarszy w Polsce powinien się rozwijać, a nie cofać w rozwoju.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości