Wątek Wątek: TVP INFO z satelity
dawidoo94
Forumowicz
**
Wiadomości: 34


18 października 2008 r., godz. 19:36

Czy wiadomo już, kiedy TVP INFO znowu zacznie nadawać z satelity Astra 1KR? Ludzie, po co wam ten spór z Cyfrowym Polsatem? Jak widziecie, cierpią na tym tylko widzowie...
Kpc21
Starszy forumowicz
***
Wiadomości: 127


18 października 2008 r., godz. 21:10

Zakodowali TVP Info z Astry?

Na Astrze TVP Info jest częściowo kodowane więc może natrafiłeś na czas, kiedy nadawana audycja jest kodowana. Zazwyczaj kodowane są audycje, na które licencje TVP wykupiła tylko na teren Polski.

Nie sądzę żeby miało to jakikolwiek związek z Polsatem, bo większość ich odbiorców nie ma założonego zeza na Astrę - Polsat nie dołącza go do swoich zestawów satelitarnych, a co za tym idzie nie mają po prostu dostępu do TVP Info na satelicie.

Być może chodzi ci o przekaz na HotBirdzie, który ostatnio był przez 1 dzień odkodowany - pewnie przez przypadek. Zresztą szkoda że ja o tym nie wiedziałem - pooglądałbym sobie ten kanał w cyfrowej jakości oraz zobaczyłbym co jest w warszawskim programie lokalnym Uśmiech Obecnie mogę oglądać tylko TKW i TKM w okienku na TVP2. Sygnał naziemny z Łazów łapę, ale bardzo słaby - stamtąd mogę odebrać tylko TVP1 i TVP2 w dość dobrej jakości, Polsat i TVN z dużym śniegiem i TVP Info, ale w porównywalnej jakości łapę sygnał TVP2 z Wrocławia - odległość ok. 5 razy większa - czasem da się zrozumieć słowa, czasem nie, a skąd jest ten sygnał (wiedziałem, że to na pewno nie TVP Warszawa, Łódź ani Poznań głównie na podstawie paska informacyjnego - w Łodzi go nie ma, w Warszawie nie jest przewijany, a w Poznaniu ma niebieskie tło, a wyglądał mniej więcej tak jak z początków TVP Info) musiałem sprawdzić w wykazie na podstawie numeru kanału.

Swoją drogą ostatnio na HotBirdzie złapałem odkodowane HBO 1, 2 i Comedy (być może zakodowane ale z możliwością oglądania przez abonamentów pakietu Mini CP). Też działało chyba przez 2 dzień.

PcForum.eu (http://"http://pcforum.eu"Mrugnięcie - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
(http://img10.imageshack.us/img10/7528/bykom.gif) (http://www.bykom-stop.avx.pl/)
dawidoo94
Forumowicz
**
Wiadomości: 34


19 października 2008 r., godz. 09:07

A mniej więcej w jakim czasie szukać TVP INFO na Astrze? I możesz mi podać dokładne częstotliwości? Ja mam Cyfrowy Polsat i najstarszy dekoder. Wyszukiwałem go kilka razy i zawsze klapa...
Kpc21
Starszy forumowicz
***
Wiadomości: 127


20 października 2008 r., godz. 18:15

A masz ustawiony drugi konwerter na Astrę? Oprócz drugiego konwertera potrzeba specjalny uchwyt tzw. "zez", czaszę co najmniej 80 cm i przełącznik DISEqC.

Tutaj masz opis:
http://www.nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=4483

Co prawda dotyczy on telewizji n, ale od Polsatu różni się on tylko ekranem w menu.

Inna instrukcja:
http://www.instalsat.republika.pl/podstr/zez.htm

Jeśli masz dobrze ustawiony konwerter, kanał powinien zostać wyszukany przez dekoder. Musisz go wtedy dodać do listy kanałów. Nie wiem jak to się robi w starych dekoderach (mam Echostara), może byś podał numer modelu?

PcForum.eu (http://"http://pcforum.eu"Mrugnięcie - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
(http://img10.imageshack.us/img10/7528/bykom.gif) (http://www.bykom-stop.avx.pl/)
Strony: [1]   Do góry
Zaloguj się
//