Wątek Wątek: Wiadomości - serwis informacyjny TVP1
kisiel205
Stary wyjadacz

Fan Eurowizji :)

8 października 2008 r., godz. 15:45

W tym wątku będziemy pisać o głównym serwisie TVP1 i chyba całej TVP czyli Wiadomościach. Co sądzicie o tym serwisie co trzeba zmienić,poprawić a co zostawić. Według mnie trzeba usunąć ten stolik jak już mają być serwisy na stojąco (Sport może być na gdzieś z boku).

W zasięgu : TVP Kraków
Waldus_5
Starszy forumowicz

1 stycznia 2009 r., godz. 19:24

Wiadomości powinny miec stół prezenterski tak jak obecnie niebardzo jednak widze sport w tym studiu, mysle że przydał by sie duży ekran znajdujący się gdzies z boku skąd nadawana by była pogoda oraz relacje reporterów, sport zaś widziałbym w studio TVP Sportu. Należy zmienić mapy pogody poprzednie były czytelniejsze obecnie całość się zlewa i może czas zaskoczyć zwiększeniem efektów komputerowych. Poprzednie belki Wiadomości były lepsze. Nierozumiem skąd czerwień w serwisie skoro w czołówce jest złoto a czerwieni niema .
Mam pytanie co dzieje się z elementami studia po zmianie studia przez serwis chodzi mi głównie o te wielkie ekrany z poprzedniego studia Wiadomości albo elementy starego studia Panoramy ?
bartex9
Forumowicz
**

9 stycznia 2009 r., godz. 16:09

Moje sugestie:

1. Wiadomości na stojąco to totalna pomyłka. Popatrzcie się na chociażby zagraniczne stacje. Czy gdzieś program informacyjny jest prowadzony na stojąco? Nie spotkałem się z tym. Oglądam programy informacyjne dla informacji a nie dla oglądania przechadzki prezentera po studiu czy jego nóg.
2. Oprawa. Ten czerwony motym jak ktoś już wcześniej pisał jest nie na miejscu. Nie podoba mi się też studio. Ta reżyserka... razi mnie ona. Najlepsza oprawa była taka niebieska. Weszła ona razem z muzyką Rubika. Wcześniej było czerwone studio. Błagam. Przy następnej zmianie pokażcie choć trochę profesjonalizmu.
3. Belka z logiem Wiadomości. Ja już pisałem przy Panoramie, po co ona komu? Tylko mi to zasłania ekran. Również sugestia. Popatrzcie na zagraniczne serwisy.
4. Muzyka. Widzę że od 5 lat trzymacie się muzyki Rubika. OK. Motyw jest świetny ale można by go odświeżyć trochę. Ale wiem że sławni ludzie przyciągają...
5. Stronniczość. Przykład to Hanna Lis. Za swój profesjonalizm o mało co nie wyleciała. I dlatego oglądam obecnie Wiadomości tylko jak przegapię Fakty.
6. Prezenterzy. Co tu dużo będę mówić. Wszyscy którzy znali się na swojej robocie uciekli z TVP. Wcale się nie dziwię. Sam nie chciałbym pracować w takiej atmosferze.

Reasumując, jeżeli naprawdę chcecie być najlepsi w Polsce, macie duuuużo do roboty.
Waldus_5
Starszy forumowicz

9 stycznia 2009 r., godz. 18:28

Zostaw Wiadomosci w spokoju !! Belka z Wiadomości mi się podoba, lubie widzieć zegar. I lepiej zostawcie to studio, bo jak słusze że tvp pracuje nad nowym studiem serwiu informacyjnego to mi wychodza pryszcze na d.... Jest dobrze jak jest.
bartex9
Forumowicz
**

9 stycznia 2009 r., godz. 20:48

Zostaw Wiadomosci w spokoju !! Belka z Wiadomości mi się podoba, lubie widzieć zegar. I lepiej zostawcie to studio, bo jak słusze że tvp pracuje nad nowym studiem serwiu informacyjnego to mi wychodza pryszcze na d.... Jest dobrze jak jest.

Jeju. Ale ja wyraziłem swoją opinię. Każdy ma chyba do niej prawo. Mi akurat belka się nie podoba. Studio też. Całe TVP zmienia teraz studia na takie "reżyserkowe" - Wiadomości, Panorama, TVP Info. Mi się to po prostu nie podoba. Jest to zwykły brak kreatywności. Nie mają pomysłu na coś fajnego to dają takie sztuczne reżyserki i po kłopocie.
herkristo
Użytkownik
*

14 stycznia 2009 r., godz. 18:21

najbardziej wkurza mnie beznadziejny jingiel fotrepianowo klarnetowy przed każdą reklamą
Ten tryll fortepianu po prostu rozwala psychikę i jak go słysze to natychmiast muszę przełączyć kanał.
agusis76
Użytkownik
*

2 marca 2009 r., godz. 20:18

Jestem tu nowa. Czytam Wasze wypowiedzi i zastanawia mnie fakt,ze nikt z Was tak naprawdę nie zwraca uwagi na jakość wiadomości tzn. czy czujecie się bardziej doinformowani w kwestii światowych problemów,ekonomii,gospodarki,realnych zagrożeń świata. Czy istotne naprawdę jest dla Was czy ktoś stoi ,czy siedzi i coś się kreci czy tez nie. Tak naprawdę wszystkie te tricki służą do odwracania uwagi od tego co się mówi i dzieje na świecie. Ogólnie program ten nie rożni się od większości programów publicystycznych i pokazywany jest jak rozrywka,a nie o to chodzi,ponieważ rozrywki jest już mnóstwo i to niestety nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Ja osobiście chciałabym się chodź trochę czegoś dowiedzieć,nauczyć. Niestety wszystko to jest utrzymywane w tonie nie obiektywnym,co udowadniają komentarze z wątpliwym humorem. Panuje atmosfera strachu i marazmu ( nic się nie da zrobić,ponieważ ktoś już podjął za nas istotne decyzje), mam na myśli cześć Teleexpressu w której nie ma kalamburów słownych.Zwróćcie uwagę na to. Ktoś słusznie z Internautów zauważył,ze są w nadmiarze wiadomości z cyklu 997. Ogólnie wszystko to służy uśpieniu społeczeństwa na głębsze problemy. I na koniec - przemyślcie ,proszę ,czy wolicie szare studio z którego dowiecie się np. jakie zagrożenia niesie ze sobą np. genetycznie modyfikowana żywność ,czy kolorowe studio w którym poda się Wam informacje z zawartą insynuacją dziennikarza. Zdaje sobie tez sprawę ze nie ma czasu w ciągu 15 min. na to,czego oczekuję,ale osobiście odczuwam niedosyt programów spełniających oczekiwane przeze mnie kryteria.
Strony: [1]   Do góry
Zaloguj się
//