Wątek Wątek: Dobra wydaje się wam karma "Teo" ?
cela96
Stary wyjadacz

Po domowemu Karolina :D

3 maja 2013 r., godz. 21:37

A ja aktualnie jestem bez pieska.. Odszedł po piętnastu latach kilka miesięcy temu  Płacz Płacz

Ojje, wiem co czujesz... Ja stracilam psiaka w wakacje... ;< Teraz mam nowego, nawet ta sama rase i wg... Ale nie bd karmy Teo jadl... Jak na dalmatynczyka przystalo-bd jadl frolick'a czy jak to sie pisze... xd ktora mojejmu poprzedniemu dalmatowi smakowala jeszcze bardziej niz czapi...chapi... czy jakos tak to sie pisze... xd

jeżeli mogę doradzić to odradzam stanowczo karmy marketowe(chappi, pedigree czy właśnie frolic), ich skład nie powala gdyż jest tam zaledwie 4%"mięsa" z czego są to zazwyczaj jelita itp., bardzo dużo jest soli i polepszaczy smaku dlatego psiak chętniej wybierze karmę marketową niż np. Orijen. Jest dużo karm, które mają bardzo dobry skład i nie są drogie Uśmiech np.Brit premium, Bosch, Purina. Uwierzcie mi bo wiem co mówie, psy to moja pasja a w przyszłości chcę być weterynarzem i nie jest mi obojętny los zwierząt Uśmiech a jeżeli kogoś nie stać na karmy suche, można gotować jedzonko dla psiaka, jest to zdrowsze i wiemy co psinka je Chichot

Bosh'a sa nawet tanie... Wiem, bo moj mlody jadl... Ale jakos mu nie smakowala... Puriny u nas nie kupisz... Musialabym co dwa dni do Gdanska jezdzic... Tego brit premium tez nigdzie nie widzialam... Wiec jestesmy przy pedigree... A mozesz jeszcze cos polecic? Moze cos uda mi sie w sklepie pozamawiac... Uśmiech

u mnie w zoologach też nie ma żadnych sensownych karm dlatego zamawiam na internecie duże worki karm, wychodzi dużo taniej np. kupując Purinę Pro Plan(14kg) w stacjonarnym zoologu płacisz ok.230zł lub ponad 200 a w sklepie internetowym ok 140, 150 zł, jest różnica prawda ?
ja z karm testowałam Purinę Pro Plan, Purinę Dog Chow, Bosch, Brit, Taste of the wild, Acane a obecnie jedzą Sam's Field. Jak moja spanielka jadła kiedyś Pedigree to miała straszny łupież i drapała się wystarczyła zmiana karmy i wszystko wróciło do normy.
Te karmy co wyżej wymieniłam są ok Uśmiech oprócz tych dobre są też: Orijen, Fromm Family, Arion, Josera. Polecam poczytać ten wątek: http://www.dogomania.pl/forum/forums/472-Karmy-suche

BigSmile a jakiego masz psiaka ??

Dalmatynczyka, za momencik bedzie mial 6 miesiecy... Uśmiech Dlatego juz powoli zastanawiamy sie jaka karme bedzie jadl... No mu pedigree smakuje, nie widze, zeby cos sie zlego z  nim dzialo po zjedzeniu... Uśmiech

mojej też Pedigree smakował ale nie jest to zdrowa karma :/ 
na szczeniaku nie ma co oszczędzać bo to jak on teraz bedzie jadł zaowocuje w przyszłość Uśmiech  musisz próbować różne karmy(tylko nie marketówki) i zobaczyć co podpasuje Twojemu psiakowi bo każdy pies jest inny i nie każdemu służy to samo Mrugnięcie   a może zacznij mu gotować ??
zajrzyj do zooplusa tam jest duży wybór karm i niedrogo Mrugnięcie  światkarm też jest dobrym sklepem i przesyłka express Mrugnięcie

Gotowalam mu ryz+ warzywa+ mieso, ale juz mu sie przejadlo.... Chcialm mu zastapic ryz kasza, ale cos mu ta kasza nie pasuje... tzn... smakuje mu, ale ma biegunke i takie tam... Wydaje mi sie, ze jeszcze za mlody jest... Poczekamy z ta kasza jeszcze troche...

kasza jest ciężkostrawna dla psów(wbrew pozorom) lepsze są ziemniaki, gotowane dłużej niż dla nas gotujemy.
Ja jak moje były małe to dawałam im Purinę Pro Plan i gotowane jedzonko(ryż,płatki owsiane lub makaron+mięso+warzywa). Teraz jedzą Sam's Field i gotowane(przeróżne kompozycje) Uśmiech  czasem puszkę Animonde.

"Żyjąc ryzykujemy śmiercią. Szczególnie w czasie wojny"
BigSmile
Stary wyjadacz

Clato <3

3 maja 2013 r., godz. 21:45

Pies moze ziemniaki? Zawsze wydawalo mi sie, ze nie...  Duży uśmiech
cela96
Stary wyjadacz

Po domowemu Karolina :D

3 maja 2013 r., godz. 21:54

Pies moze ziemniaki? Zawsze wydawalo mi sie, ze nie...  Duży uśmiech

właśnie może Chichot jest to dla niego lepsze niż kasza Mrugnięcie dużo karm jest z ziemniakami np ta : http://www.husse.pl/karma-dla-psow/karma-super-premium/dla-psow-doroslych/?produkt=214, ta  http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/taste_of_the_wild/taste_of_wild/177929 

mnie też to dziwiło jak się dowiedziałam,ale to są po prostu stereotypy,że kasza jest dla psa a ziemniaki nie :/

"Żyjąc ryzykujemy śmiercią. Szczególnie w czasie wojny"
Madelaine
Weteran forum

3 maja 2013 r., godz. 22:46

Ludzie, jak Wy robicie tu te cytaty Co? Z politowaniem..przeciez tego nie da się czytać Złość Język
BigSmile
Stary wyjadacz

Clato <3

3 maja 2013 r., godz. 23:36

Oj tam, oj tam... Uśmiech
Renia96
Starszy forumowicz

"Zrób koledze portrecik jak plażuje"

15 września 2016 r., godz. 19:14

Mój pies jak to je to nie grymasi. Chyba że Sucha karma to grymasi

Wiesz co to jest samotność? Samotność to jest wtedy, kiedy wychodzisz z roboty i jest ci wszystko jedno, w którą stronę pójdziesz. Czy w prawo, czy w lewo... I i tak trafisz do pustego mieszkania.
Strony: 1 2 [3]   Do góry
Zaloguj się
//