Wątek Wątek: Pytania z aktualności w 1 z 10
Zegarmistrz
Weteran forum

13 marca 2013 r., godz. 14:59

Zakładam ten wątek jako pomoc do przygotowań do nagrania w 1 z 10. Chciałbym aby forumowicze w nim pisali o wydarzeniach bieżących, na które warto zwrócić uwagę, a na temat których może potem paść pytanie w 1 z 10 np. katastrofy, ważne rocznice, zmiany w polskiej lub zagranicznej polityce, itd.. Być może okaże się to przydatne przed nagraniem by powtórzyć sobie informacje na temat tych wydarzeń sprzed roku lub 2 lat i w ten sposób zachować cenną szansę. Co wy na to?
jarek2806
Stary wyjadacz

13 marca 2013 r., godz. 15:11

Wątek dobry, bo pomocny w przyotowaniach...
Może jeszcze zrobimy konkurs kto pierwszy trafi np.5 pytań żeby więcej osób pisało Mrugnięcie

Na 99% w najbliższych edycjach będą pytania:
Zmarły w marcu prezydent Wenezueli: Hugo Chávez
Nowy prezydent Czech: Miloš Zeman
Pierwsza polka, która zdobyła medal na biathlonowych MŚ: Krystyna PAŁKA;
plotek26
Weteran forum

13 marca 2013 r., godz. 15:12

Jak dla mnie, bardzo cenna inicjatywa.  Uśmiech  Sam nieraz nie nadążam za natłokiem wiadomości, które warto zapamiętać i chcąc nie chcąc coś gdzieś uleci.  Niech się wątek rozwija!

Na każdego przychodzi kiedyś moment, w którym powinien zdać sobie sprawę, że więcej dowiedział się o świecie, niż zdąży się dowiedzieć
Zegarmistrz
Weteran forum

13 marca 2013 r., godz. 15:16

trzydziesta rocznica zakończenia stanu wojennego w polsce
1201
Weteran forum

13 marca 2013 r., godz. 15:20

Zofia Kiełpińska, Krystyna Liberda, Anna Stera lub Helena Mikołajczyk. Taka jest poprawna odpowiedź.

Wątek ciekawy, trudno sobie wyobrazić uczestnictwo w 1z10 bez chociaż pobieżnego przejrzenia Wiki i aktualności. Niestety często osoby odpadają właśnie przez to, że odpuściły sobie sprawdzenie np. kto dostał nagrodę Kisiela w kategorii polityk w tym roku.

Nie mam nic mądrego do powiedzenia...
jarek2806
Stary wyjadacz

13 marca 2013 r., godz. 15:25

Zofia Kiełpińska, Krystyna Liberda, Anna Stera lub Helena Mikołajczyk. Taka jest poprawna odpowiedź
To jest pytanie z aktualności a nie z historii...chodziło oczywiście o medal indywidualny Chichot
smaloo
Forumowicz
**

13 marca 2013 r., godz. 15:26

W tym roku absolutnym wydarzeniem #1 jest abdykacja papy. Więc rykoszetem mogą pytać o Celestyna V, który abdykował pod koniec XIII wieku.

>>> https://www.moneymilioner.pl/238086 <<< CHCESZ ZAROBIĆ TROCHĘ $ZMALU? KLIKNIJ. Stronka sprawdzona, wypłacalna i w 100% darmowa. Pierwsza wypłata już od 50zł.
1201
Weteran forum

13 marca 2013 r., godz. 15:29

Zofia Kiełpińska, Krystyna Liberda, Anna Stera lub Helena Mikołajczyk. Taka jest poprawna odpowiedź
To jest pytanie z aktualności a nie z historii...chodziło oczywiście o medal indywidualny Chichot

Tylko wyprostowałem, bo w pytaniu nie było o tym mowy.
Zresztą ostatnio wśród pytań z aktualności było pytanie z 2007 roku (ile razy złoto w programowaniu mieliśmy).

Doktor Wstrząs
Forumowicz
**

13 marca 2013 r., godz. 16:24

Dobry wątek pod warunkiem, że nie zostanie rozmieniony na drobne i ludzie nie zaczną wpisywać trzeciorzędnych wydarzeń. Myślę, że jest prawie pewne pytanie "Po raz który zdobyła w tym roku Puchar Świata Justyna Kowalczyk?" - po raz czwarty.

Pamiętaj Barbara, że rękę to ja mam ciężką!
Zegarmistrz
Weteran forum

14 marca 2013 r., godz. 17:15

No to na pewno wkrótce wpadnie jakieś pytanie o nowego papieża: jego prawdziwe imię i nazwisko, jakie imię przybrał, skąd pochodzi, kogo zastąpił no i może który papież uczynił go kardynałem
Zegarmistrz
Weteran forum

20 marca 2013 r., godz. 16:26

Może warto wypisać aktualności o które jest zawsze lub niemal zawsze pytanie w 1 z 10 co roku np.:
- 21. finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy
- który film zdobył nagrodę orła w kategorii najlepszy film
- kto otrzymał pokojową nagrodę Nobla w ubiegłym roku
- kto został człowiekiem roku wg Gazety Wyborczej i Wprost
- Gdzie odbędą się najbliższe letnie igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata i Europy w piłce nożnej, zimowe igrzyska
- Które państwo obecnie przewodniczy w UE, które będzie następne, które poprzednie.
- Który klub został mistrzem Polski w piłce nożnej i który zdobył puchar Polski

Czekam na wasze pomysły Mrugnięcie
jarek2806
Stary wyjadacz

20 marca 2013 r., godz. 17:39

Myślę że z nagród mogą paść pytania o:
Paszporty Polityki;
Telekamery Tele Tygodnia(głównie zwycięzcy z TVP1 i TVP2);

Ze sportu:
Skoki narciarskie: TCS -Gregor Schlirencauer, Stoch 4miejsce;
Klasyfikacja generalna PŚ w skokach: znowu Gregor (Który Stoch?) i biegach narciarskich(Justyna Kowalczyk 4raz);
Tenis: kto wygrał Australian OPEN(Djokovic i Azarenka) potem French Open i Wimbledon;
Piłka ręczna: ME: Hiszpanie wygrali z Danią;
Puchar Narodów Afryki: Nigeria wygrała z Burkina Faso;

1201
Weteran forum

9 kwietnia 2013 r., godz. 06:54

Wczoraj (albo kilka dni temu, bo oglądałem hurtem) padło pytanie o narodowość Justina Biebera. Pokazuje to, że trzeba być czujnym jeśli chodzi o aktualności, zwłaszcza, że ostatnio jest w nich nowa jakość.

Co nowego w TV i na ekranie?
1 Serial "Głęboka woda" reżyser - Magdalena Łazarkiewicz
2 Annę German w serialu gra Joanna Moro
3 Papuszę w najnowszym filmie zagra Jowita Budnik, a reżyserują państwo Krauze
4 "Układ zamknięty" - reżyser Ryszard Bugajski, a gra Janusz Gajos

Z pewnością coś się pojawi z tego wkrótce w 1z10.
Bądźcie czujni Mrugnięcie

plotek26
Weteran forum

9 kwietnia 2013 r., godz. 13:16

"Norwid z hologramem" - Dziennik Polski z dn. 9.04   

"Narodowy Bank Polski wprowadził wczoraj do obiegu kilka monet upamiętniających Cypriana Kamila Norwida (...). Jest to złota moneta 200-złotowa, srebrna 10-złotowa i dwuzłotówka ze stopu nordic gold. Znajdziemy na nich wizerunki poety. Moneta srebrna wyróżnia się dodatkowym elementem - hologramem 3D"

Na każdego przychodzi kiedyś moment, w którym powinien zdać sobie sprawę, że więcej dowiedział się o świecie, niż zdąży się dowiedzieć
smaloo
Forumowicz
**

16 kwietnia 2013 r., godz. 19:35

Sejm RP, na posiedzeniu z dnia 7 grudnia 2012 r., przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2013 Rokiem  Jana Czochralskiego- wynalazcy stostowanej do dziś przy tworzeniu mikroprocesorów, metody produkcji monokrystzałów, najczęściej cytowanego polskiego naukowca.
AD 2013 ogłoszono także rokiem:Witolda Lutosławskiego i Juliana Tuwima.

>>> https://www.moneymilioner.pl/238086 <<< CHCESZ ZAROBIĆ TROCHĘ $ZMALU? KLIKNIJ. Stronka sprawdzona, wypłacalna i w 100% darmowa. Pierwsza wypłata już od 50zł.
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
Zaloguj się
//